MojAndroid

V pondelok sme si v rámci nášho seriálu o hrách predstavili typickú strieľačku na odreagovanie, dnes si teda pre zmenu dáme niečo na potrápenie mozgových závitov. Hundreds je logická hra s číslami, ktorá môže zaujať aj tých používateľov, ktorí matematiku nemajú práve v láske:-)

Hundreds Hundreds 3

Netradične začína aj samotná hra. Nie je tu nejaké hlavné menu v tom zmysle, ako ho poznáme, alebo tutoriál – jediné, čo môžete urobiť, je kliknúť na tlačidlo „Round One“ v pravom dolnom rohu. Tým začína hra, v ktorej sa vám bez akéhokoľvek vysvetlenia objaví malé šedé koliesko s číslom 0 uprostred. Vždy keď naň kliknete, koliesko sa zväčší a číslo sa zvýši o 1; ak podržíte prst na displeji, číslo sa zvyšuje a koliesko rastie oveľa rýchlejšie. Keď dosiahne 100, úspešne ste skončili prvý level.

V druhom leveli máte takéto kolieska už tri a zrejme rýchlo zistíte, že nemôžete zvyšovať číslo len na jednom, pretože narastie až príliš a keď sa pri raste dotkne susedného kolieska, level neúspešne končí. V neskorších leveloch sa objavujú stále nové prvky vo forme prekážok, alebo špeciálnych koliesok – napríklad v tvare bubliniek, ktoré musíte prasknúť, aby vám nezavadzali pri raste vašich koliesok s číslami.

Takýmto spôsobom teda funguje logická hra Hundreds – základným cieľom je pomocou koliesok dosiahnuť číslo 100, ale postupne sa v leveloch objavujú nové objekty a pravidlá, ktoré musíte pri jeho dosiahnutí dodržať. V niektorých leveloch sa kolieska pohybujú, v iných sa zase vyskytnú kolieska-dvojičky, ktoré musíte zväčšovať naraz dvomi alebo viacerých súčasnými dotykmi (jednou z herných požiadaviek je preto zariadenie, ktoré dokáže naraz rozoznať aspoň 5 dotykov). Hra teda nie je stereotypná, ale stále vás prekvapí niečím novým a v každom leveli je vždy čo objavovať. Celkovo hra obsahuje viac než 100 levelov, takže o zábavu je na istý čas postarané.

Grafika hry dobre pasuje k štýlu hry – je jednoduchá, minimalistická, ale zároveň prehľadná. Vydarené sú aj zvukové efekty a hlavne nevtieravá hudba, ktorá hru podfarbuje. Hra neobťažuje žiadnymi reklamami, mikrotransakciami, ani ponukami na inštaláciu ďalších aplikácií, ale nie je zadarmo, stojí 2,25 eura. Vzhľadom ku kvalite hry však cenu považujeme za primeranú.

Verzia: 1.3.1
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 3,75 €
Verzia: 1.3.1
Pôvodná cena: 2,29 €
Aktuálna cena: 3,75 €
31.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+