MojAndroid

To, čo dokázala mobilná hra Flappy Bird, sa v histórii Androidu podarilo len niekoľkým ďalším titulom. Jej autor Dong Nguyen dokázal vytvoriť veľmi jednoduchý titul, čo sa grafického spracovania týka, no z pohľadu hernej náročnosti ide o jednu z najťažších hier, akú si máte možnosť zahrať. Aj preto hra zaujala veľké množstvo hráčov, ktorí sa pretekajú v tom, kto ďalej zájde. Nie je to však len o zábave a súťaživosti.

Flappy-Bird-Android-hry

Hra Flappy Bird je taká náročná, že u mnohých hráčov spôsobuje nervozitu hraničiacu až so šialenstvom. Na internete sa tento týždeň objavilo niekoľko fotografií s rozbitými mobilnými telefónmi a tabletmi, pričom jeden z fanúšikov pridal aj návod, ako túto hru “poraziť”. Kladivom. Aj napriek všetkému však Flappy Bird dokázala autorovi zarobiť denne viac ako 50 000 amerických dolárov, čo je cca 36 673€. Dong Nguyen sa však na peniaze nezameral a hru stiahne z Obchodu Play aj konkurenčného AppStore ešte dnes večer. Vraj mu nepriaznivé komentáre, žiadosti o odkúpenie práv a všetky správy spájajúce sa s jeho hrou zničili život. Na Twitteri fanúšikom poskytol niekoľko vyjadrení.

flappy-bird-1

Aj po stiahnutí hry Flappy Bird zo všetkých obchodov plánuje tento developer vyvíjať hry. Už však nebudú také, ako Flappy Bird. Dong nám ukázal, ako rýchlo sa dá zbohatnúť na veľmi jednoduchej hre a veríme v to, že v budúcnosti predstaví podobne úspešné tituly. Tie však už budú určite hrateľne prijateľnejšie a nebudú spôsobovať priateľské nezhody, nervové záchvaty ani iné problémy. Ak si chcete hru Flappy Bird zahrať, stiahnite si ju na svoje zariadenie ešte kým je dostupná.

9.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+