MojAndroid

Pokiaľ sa vám zdá, že populárne PUBG Mobile nie je pre vás, lebo je náročné na výkon mobilu, alebo príliš ťažké, prípadne zdĺhavé, hra Battlelands Royale od vývojára Futureplay by sa vám mohla páčiť. Zapadá totiž do momentálne obľúbeného a populárneho žánru battle royale, čiže hru o prežitie so zbraňami.

Zmenšené, alebo zjednodušené v každom ohľade

Už pri prvom spustení si každý určite všimne, že toto nebude žiadny grafický trhák, či náročný súboj o prežitie. Na úvodnej obrazovke sa vám ukáže niekoľko možností. Môžete nakupovať hernú menu, vylepšovať svoj charakter, alebo vybrať herný mód. Na úvod sme zvolili “Solo” mód, čiže každý sám za seba.

Výzor vášho charakteru sa zobrazí na úvodnej obrazovke, dole môžete vyberať aj herné módy
Výzor vášho charakteru sa zobrazí na úvodnej obrazovke, dole môžete vyberať aj herné módy

Na mape (ktorá je v porovnaní s PUBG celkom malá) si môžete vybrať miesto dopadu. Niektoré, napríklad farma, sú inšpirované práve úspešným titulom. Pred každou hrou sa čaká, kým sa napojí 32 hráčov. Len potom sa začne odpočítavanie 10 sekúnd.

Na mapke sa dajú vybrať lokality, napríklad Cintorín, Kemping, alebo Železničná stanica
Na mapke sa dajú vybrať lokality, napríklad Cintorín, Kemping, alebo Železničná stanica, či Bludisko

Skôr o šťastí, než o taktike

Po dopade je dôležité čo najrýchlejšie nájsť vhodný “loot”. K dispozícii sú (na začiatku hry úplne zbytočné) lekárničky, “štíty” a zbrane s nábojmi. Štíty fungujú tak, že pri zásahu strelou sa najprv odoberie časť “života” štítu. Až keď sú vaše štíty zničené, strely vám začnú uberať na živote.

Ovládanie hry je jednoduché. V našom prípade nezobrazeným joystickom na ľavej strane sa ovláda pohyb charakteru, na pravej strane je zjednodušené ovládanie zbrane. Tá strieľa ihneď, ako ňou začnete hýbať. Nie je to najlepšie riešenie, ale časom si zvyknete. Hore máte počítadlo hráčov, ktorí sú nažive a hráčov, ktorí umreli vašou guľkou. V strede je odpočítavanie do zmenšenie zóny (áno, aj zóna tu funguje), napravo je minimapka a status vašej zbrane.

Zbraň sa ovláda napravo, pohyb naľavo, hore sú vyobrazené rôzne informácie
Zbraň sa ovláda napravo, pohyb naľavo, hore sú vyobrazené rôzne informácie

Zbraň môžete mať vždy len jednu, akurát náboje, ktoré zbierate sú univerzálne. Niekoľko dostanete so zbraňou, a keď sa vám minú, musíte nájsť ďalšie, alebo novú zbraň. Na výber je sniperská puška, samopal, brokovnica, jednohlavňová opakovacia puška. Hru ale väčšinou vyhrajú tí, ktorí nájdu raketomet, alebo guľomet, avšak tie sú veľmi zriedkavé.

Pri móde Random Duo sa vám zobrazuje aj dopad spoluhráča (odporúčame padať na rovnaké miesto)
Pri móde Random Duo sa vám zobrazuje aj dopad spoluhráča (odporúčame padať na rovnaké miesto)

Zaujímavou voľbou je herný mód “Random Duo”, kedy vám hra vyberie náhodného hráča, s ktorým to musíte dotiahnuť k víťazstvu. Oproti módu Solo je tu aj zobrazenie polohy vášho spoluhráča, jeho úrovne života a možnosť oživenia tak, ako v pravom PUBG.

Battlelands Royale: Rýchlejšie, ľahšie a graficky jednoduchšie

Ak ste neprišli na chuť hre PUBG Mobile, pretože potrebujte niečo rýchlejšie, alebo to váš telefón (prípadne vy) nevedel zvládnuť, Battlelands Royale by ste určite mali vyskúšať. Použiť na to môžete widget nižšie.

Verzia: 0.5.8
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.5.8
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
PUBG Lite: Herný fenomén optimalizovaný pre slabšie zariadenia
Náš tip
Toto je hra, ktorá zosadila PUBG Mobile z prvého miesta v obchode Play
1.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+