MojAndroid

V dnešný zamračený a sychravý deň by sa asi len málokomu chcelo vybehnúť na ihrisko a zahádzať si pár lôpt na kôš, nehovoriac už o tom, že počas obednej prestávky na to väčšina z nás ani nemá možnosti. Stačí však Android telefón a v ňom nainštalovaná aplikácia Basketball Shoot a razom sa môžeme virtuálne preniesť na ihrisko na pobreží tropického mora:-)

Basketball Shoot

Basketball Shoot je jednoduchá dvojrozmerná hra s pohľadom zboku, kde je vaším cieľom dosiahnuť čo najvyšší počet bodov za hody do koša. Hrá sa na kolá, v každom kole máte desať pokusov. K dispozícii máte na začiatku desať lôpt, za každý neúspešný pokus o jednu prídete. Naopak, za tzv. čistý kôš, alebo kôš s odrazom od dosky získate jednu loptu navyše a k tomu aj viac bodov. Okrem toho môžete plniť viaceré úlohy, napr. dosiahnuť 30 čistých košov, alebo určitý počet komb – teda sérií úspešných hodov. Za ich splnenie odomknete nové, teda vizuálne odlišné typy lôpt.

Ovládanie je veľmi jednoduché – podržaním prsta na displeji a jeho ťahom určujete smer hodu, po odtiahnutí prsta loptu hodíte. Výhodou je, že sa na displeji zobrazuje „balistická krivka“, ktorou lopta poletí. Po vyšších kolách však vidíte čoraz kratší úsek tejto krivky a musíte sa viac spoliehať len na svoj odhad. Ako už bolo spomenuté, grafika je dvojrozmerná, ručne kreslená a celkom sympatická. V každom kole sa navyše mení pozadie, celkovo ich je jedenásť. Možnosť multiplayeru alebo širšie možnosti hrania zatiaľ chýbajú, autori však sľubujú pridanie nových funkcií.

Basketball Shoot nie je hra na dlhé hodiny, je to vyslovená oddychovka na vyplnenie krátkych chvíľok, prestávok a zahnanie nudy. Dokáže však zabaviť a ak tomu prirátame nulovú cenu a absenciu otravných mikrotransakcií, výsledkom je hra, ktorá by nemala ujsť vašej pozornosti, hlavne ak máte radi basketbal:-)

Verzia: 1.19.34
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.19.34
Aktuálna cena: Zdarma

27.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+