MojAndroid

Starší ľudia majú radi pokoj a ticho a hlavný hrdina tejto hry, neškodne vyzerajúci starček, nie je výnimkou. Dokáže toho síce tolerovať veľa, ale keď mu raz počas spánku vletí cez zatvorené okno baseballová loptička a naplno ho zasiahne, pohár jeho trpezlivosti pretečie. V duchu sa mu opäť vynoria údery a kopy bojového umenia, ktorému sa kedysi venoval a nazlostený vybehne na ulicu osobne si to s ničomníkmi vybaviť.

Crazy Man HD

Hneď na úvod treba povedať, že deduškovi protivníci nie sú nejaké nespratné chlapčiská, ale nebezpeční pouliční gangstri, s ktorými si nikto nevie rady. Takže nemusíte mať obavy, budete bojovať za správnu vec:-) Crazy Man HD sa dá v skratke opísať ako 2D pouličná „mlátička“ s pohľadom zboku a so skrolovaným pozadím, teda koncept, ktorý funguje už od čias prvých počítačov a väčšinou prináša rýchlu akciu, more protivníkov a zvyčajne aj fajn zábavu. To je aj prípad tejto hry.

Hra je rozdelená na levely, pričom v každom musíte poraziť určený počet protivníkov, o zvyšnom počte ste informovaní v dolnej časti displeja. Tí prichádzajú z oboch strán a častokrát aj viacerí naraz, takže sa musíte riadne otáčať (doslova:-), aby ste ich porazili. Deduška ovládate piatimi virtuálnymi tlačidlami – v ľavej časti displeja sú to dve šípky na pohyb, v pravej zase tlačidlá pre úder rukou, kop a skok. Rýchlym stláčaním tlačidiel pre úder a kop sa dajú vytvárať kombá, k dispozícii sú aj rôzne zbrane, ktoré útok ešte vylepšia. Základnou zbraňou je boxer, dokúpiť sa dajú aj rôzne ďalšie. Našou obľúbenou zbraňou bola rozmerná kuchynská panvica, ktorá mala výrazný devastačný účinok na aj na viacero nepriateľov naraz:-)

Po premožených nepriateľoch zostávajú rôzne bonusové predmety a peniaze, za ktoré sa dajú dokupovať zbrane, alebo vylepšovať parametre vašej postavy, čo je prvok zapožičaný z RPG hier. Grafika hry je komiksová a celkom pekná, zaujmú aj výrazné animácie, ktoré boli takisto inšpirované komiksami. Zvuková stránka je priemerná, hodila by sa najmä širšia paleta zvukov, ktoré vydávajú vaši protivníci. Napriek tomu sa jedná o vydarenú a zábavnú hru, ktorá je zadarmo a nenašli sme v nej ani mikrotransakcie. Nevýhodou je jedine reklama, ktorá sa zobrazuje aj počas hrania a občasné upútavky, nabádajúce k inštalácii ďalších hier.

10.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+