MojAndroid

Spoločnosť Google oznámila rozšírenie počtu jazykov podporovaných Android aplikáciou služby Google Translate. Funkcia rozpoznávania rukopisu je teraz schopná prekladať v hindčine a thajčine. Podpora týchto jazykov pri preklade písaného slova je v tomto prípade dôležitá, pretože používajú inú znakovú sadu, ktorú je veľmi tažké použiť na štandardnom rozložení klávesnice.

Google Translate

Aplikácia sa dočkala podpory viacerých jazykov aj v prípade vstupu z fotoaparátu. Táto funkcia umožňuje vytvorenie snímky niečoho s písaným textom v cudzom jazyku a jej následný preklad v aplikácií. V rámci tejto funkcie boli pridané ďalšie podporované jazyky a to afrikánčina, gréčtina, hebrejčina a srbčina.

Bezplatná aplikácia Google Translate pre Android teraz podporuje viac než 70 jazykov a taktiež umožňuje niekoľko spôsobov vstupov textu. Môžete prekladať reč, písané slovo alebo fotografie textov. Aplikácia, podobne ako webová verzia, umožňuje prehrať preklady nahlas a nájdeme tu aj slovník, kde si môžete ukladať často opakované alebo potrebné slovíčky, napríklad pri návšteve cudzej krajiny. Aplikácia je dostupná na stiahnutie z obchodu Google Play, kliknutím na nižšie uvedený widget.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidcentral

16.8.2013
 • doby

  Nič v zlom, ale pre slovenského užívateľa androidu, má táto správička minimálnu úžitkovú hodnotu…

  • MichalChovanak

   Určite sa nájde niekto, kto nové jazyky používa a takejto správe sa poteší.

   • robo

    tak schvalne, ci sa niekto najde..

   • SimSon

    preklady do/z slovenciny stoja pravdupovediac za prt. Na GP najdes podstatne lepsie free translatory…

+