MojAndroid
Ondrej Ličko 27.11.2016

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľke s prezývkou majajoj, ktorá má špecifický problém s Androidom 5.0.2 Lollipop na svojom smartfóne.

Používateľ majajoj sa pýta:

Mám problém s Androidom 5.0.2, tak ako píšu aj iní ….pri hovore mi neukazuje meno ani foto ako predtým, ale len číslo v hornom rohu telefónu, stále mi hlási málo miesta, ale je tam aj 500 MB voľných, v nastaveniach keď som si pozrela ikonku aplikácie, ukazovalo mi, aj voľné miesto, teraz to nie je….nehovorím o strašnej ale fakt strašnej výdrži batérie (večer som mala plnú nabitú batériu a ráno mi ukázalo 69 %) , čo predtým v pohode som fičala aj dva dni a teraz…..Píšem to pod emóciami, lebo včera som (čo strašne ľutujem), som povolila inštaláciu tejto verzie. Prosím o skorú odpoveď, je možné, aby mi to tvorca vrátil späť na pôvodnú, alebo tieto tzv. „vylepšenia“ v čo naj kratšom čase budú odstránené. Ešte raz sa veľmi ospravedlňujem, ale moje sklamanie sa nedá opísať inak. Želám pekný deň.

Odpoveď od Stano36:

Po aktualizácií na novšiu verziu Androidu by bolo dobré spraviť obnovu výrobných nastavení. Telefónne číslo by malo byť uložené vo formáte +421…….Zobrazenie kontaktov Google alebo telefón , zo SIM sa fotky určite nezobrazujú. Návrat na predchádzajúcu verziu je možný, ale verím že novší systém bude po obnove vyhovujúci, iba si trošku musíš zvyknúť na nové prostredie.

Odpoveď z redakcie MôjAndroid.sk:

Ahoj majajoj. Ako písal Stano, tvoj problém môže spôsobovať to, že si po aktualizácii nedala obnoviť výrobné nastavenia zariadenia. Predtým, ako to urobíš, si ale zálohuj všetky dáta, lebo sa pamäť zariadenia vymaže. Ak nepomôže obnova továrenských nastavení, tak existuje možnosť tzv. downgrade-u. Tá spočíva v manuálnom preinštalovaní ROM cez tvoj počítač, na ktorom máš pripojený smartfón. Túto možnosť ale odporúčame len skúsenému Android používateľovi, nakoľko si vyžaduje pomerne zložitý technický postup.

Náš tip
AndroidForum.sk: Radíme s problémovým tlačidlom vypínania #20

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

27.11.2016
 • KalichVydra

  Na vibe p1m a40 mi nejde nainstalovat aktualizaciu softveru. Stiahne, zacne ale nedokonci.
  Vie niekto poradit ?

  • Stano36

   Nainštalovať novšiu verziu cez SP Flash Tool.

   • KalichVydra

    Vyskúšam, ďakujem :)

    • Stano36

     Verzia ktorú som našiel je
     P1ma40_S029_160226_ROW

     • KalichVydra

      Neviem presne aku tam treba je to dualsim z datardu, pozriem neskor ked budem nat pristup k rychlemu netu.
      Dík

 • Milan Tóth

  Prečo musí byť číslo uložené vo formáte +421….?
  Ten formát som nikdy nemal a keď aj ukladám číslo z posledných hovorov, vždy +421 vymažem.
  Jednoducho sa mi nepáči.
  Prečo by to muselo tak byť?

  • Stano36

   Niektoré zariadenia nezobrazujú potom kontakty lebo hovor prichádza v inom formáte ako sú uložené.
   Bez +421 by si sa zo zahraničia nedovolal.

   • Milan Tóth

    Aha, to som si niekde všimol, že to niektoré mobily nevedia rozlíšiť. To som si neuvedomil.
    Ale zo zahraničia sa vždy dovolám, aj keď nemám +421. V nastaveniach sa to dá niekde nastaviť a telefón v prípade roamingu predvoľbu použije. Aj keď v posledných hovoroch uvidíš číslo bez predvoľby. Robí to iba na pozadí.

    • Stano36

     Ale musíš mať tú funkciu zapnutú a nie každý sa vŕta v nastaveniach.

 • Ivan

  Dobry den, mam 3ks rovnakych zariadeni samsung galaxy grand prime, po aktualizacii z android 4.4.4 na 5.0.2 sa rapidne spomalili (iba dva som aktualizoval) napr: otvorenie fotoaparatu, vytvorenie fotografie a nasledne jej vymazanie je proces ktory sa neda uskutocnit pod 40 sekund (odskusane viac krat a nahrane na video) telefon som spolu s videom už 3x reklamoval a stale reklamaciu zamietli s tym ze sa im chyba neprejavila k videu sa nevyjadrili a dokonca som musel zaplatit za reklamaciu po 3ti krat, nebudem tu pisat ako sa zachoval veduci v t4h samsungu, chyb v telefone je ovela viac telefon sa vobec nesprava ako viacjadrovy, na starsom androide funguje vsetko v poriadku (telefon bol resetovany v tovarenskych nastaveniach niekolko krat no vzdy pridem do bodu kde otvorenie hociakej aplikacie zaberie aj cez 15 sekund ci je to budik, chrome, kalkulacka alebo messenger, fotoaparat.) Ma niekto podobnu skusenost alebo nejaku radu ako to napravit s tym ze nepridem o zaruku pretoze samsung na to ocividne kasle, skusal som aj podporu.. nepreslo to zase to postalo u ludi v bratislave ktory daju telefon z kopy na kopu a ich dlhodobe testovanie je take ze sa mi vratil o 3 dni len v tovarenskych nastaveniach.

+