MojAndroid

Súčasťou nášho webu je aj špecializované Android fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také. Nie vždy sa ale nájde niekto, kto by vám dokázal pomôcť, a tak sme sa rozhodli, že vám pravidelne budeme pomáhať s riešením vašich problémov. Dnes sme sa rozhodli pomôcť používateľke s prezývkou majajoj, ktorá má špecifický problém s Androidom 5.0.2 Lollipop na svojom smartfóne.

Používateľ majajoj sa pýta:

Mám problém s Androidom 5.0.2, tak ako píšu aj iní ….pri hovore mi neukazuje meno ani foto ako predtým, ale len číslo v hornom rohu telefónu, stále mi hlási málo miesta, ale je tam aj 500 MB voľných, v nastaveniach keď som si pozrela ikonku aplikácie, ukazovalo mi, aj voľné miesto, teraz to nie je….nehovorím o strašnej ale fakt strašnej výdrži batérie (večer som mala plnú nabitú batériu a ráno mi ukázalo 69 %) , čo predtým v pohode som fičala aj dva dni a teraz…..Píšem to pod emóciami, lebo včera som (čo strašne ľutujem), som povolila inštaláciu tejto verzie. Prosím o skorú odpoveď, je možné, aby mi to tvorca vrátil späť na pôvodnú, alebo tieto tzv. “vylepšenia” v čo naj kratšom čase budú odstránené. Ešte raz sa veľmi ospravedlňujem, ale moje sklamanie sa nedá opísať inak. Želám pekný deň.

Odpoveď od Stano36:

Po aktualizácií na novšiu verziu Androidu by bolo dobré spraviť obnovu výrobných nastavení. Telefónne číslo by malo byť uložené vo formáte +421…….Zobrazenie kontaktov Google alebo telefón , zo SIM sa fotky určite nezobrazujú. Návrat na predchádzajúcu verziu je možný, ale verím že novší systém bude po obnove vyhovujúci, iba si trošku musíš zvyknúť na nové prostredie.

Odpoveď z redakcie MôjAndroid.sk:

Ahoj majajoj. Ako písal Stano, tvoj problém môže spôsobovať to, že si po aktualizácii nedala obnoviť výrobné nastavenia zariadenia. Predtým, ako to urobíš, si ale zálohuj všetky dáta, lebo sa pamäť zariadenia vymaže. Ak nepomôže obnova továrenských nastavení, tak existuje možnosť tzv. downgrade-u. Tá spočíva v manuálnom preinštalovaní ROM cez tvoj počítač, na ktorom máš pripojený smartfón. Túto možnosť ale odporúčame len skúsenému Android používateľovi, nakoľko si vyžaduje pomerne zložitý technický postup.

Náš tip
AndroidForum.sk: Radíme s problémovým tlačidlom vypínania #20

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vašim mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my, alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

27.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+