MojAndroid

V rámci ponuky nášho webu je vám neustále k dispozícii aj špecializované Android Fórum, kde môžete klásť vaše otázky a riešiť problémy s vašimi Android zariadeniami. Radu či riešenie môžete konzultovať s komunitou ľudí, ktorí sa zaujímajú o mobilné technológie ako také.

Topvar sa pýta…

Honor Play vs Xiaomi Pocophone F1. Viete mi niekto poradiť ktorý je lepší? Kamera ani foťák pre mňa nie sú dôležité, skôr mi ide o výkon a rýchlosť pri hrách.

Veľmi vyrovnaní konkurenti

Hoci pri výbere telefónu by sme určite hľadeli na viac faktorov ako len hrubý výkon, aj tak sa pokúsime poradiť tak, aby bolo jasné, aké sú medzi telefónmi najväčšie rozdiely.

V tejto cenovej kategórii ide o skutočne dve najlepšie voľby a podobná dilema trápi určite viacerých herných nadšencov. Skvelé pritom je, že oba telefóny zvládajú aj všetko ostatné a nie iba hranie, a tak ide o plnohodnotných inteligentných pomocníkov.

Skvelé herné modely

Čo sa týka hrubého výkonu, ten môžeme porovnať napríklad na základe benchmarkov. V obľúbenom AnTuTu dosahuje Honor Play hodnoty na úrovni približne 210 000 bodov, kým Pocophone F1 skóruje až 265 000 bodov. Samozrejme, benchmark nie je úplne smerodajný a pri týchto dvoch telefónoch to platí dvojnásobne.

Honor Play funguje s čipom Kirin 970, ktorý nájdeme aj vo vlajkovej lodi Huawei P20 Pro a ďalších. Ide o skutočne výkonný čip, ktorý sa pri každodenných operáciách môže bez problémov porovnávať s modelom Snapdragon 845, ktorý nájdeme v Pocophone F1. Pocophone má výhodu v tom, že v základnej verzii ponúka 6 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte oproti 4GB/64GB v prípade Honor Play.

Čo sa týka hier, situácia je komplikovanejšia. Snapdragon 845 tu má viac výkonu a ponúka štandardne lepší herný zážitok, ale iba do chvíle, kým zapneme hru optimalizovanú pre GPU Turbo. Táto technológia totiž dodáva smartfónov Huawei a Honor oveľa vyšší výkon pri nižšej spotrebe energie.

V prípade obľúbeného titulu PUBG Mobile sa tak napríklad rozdiely vo výkone hľadajú ťažko. Oba telefónu dokážu ponúknuť najlepší herný zážitok pri najvyšších detailoch. Rozdiel je v tom, že Pocophone to dosahuje najmä hrubou silou, kým Honor Play skvelou optimalizáciou. Tu nastáva problém najmä s aktualizáciami hry, kedy je z času na čas potrebná aj aktualizácia zo strany výrobcu, aby bola dosiahnutá tá najlepšia optimalizácia.

V prípade ostatných hier, ktoré nie sú úplne optimalizované pre GPU Turbo, bude mať o čosi na vrch Pocophone F1. To sa prejaví ale najmä pri tých najnáročnejších tituloch, so všetkým ostatným si oba telefóny poradia hravo a veľmi podobne.

Rozdiely sa hľadajú ťažko

Pri hraní však treba brať do úvahy aj ďalšie faktory, ktoré však majú oba telefóny veľmi podobné. Rozdiel vo veľkosti či kvalite displeja je minimálny, v prospech Honor Play ale hovorí špeciálna technológia optimalizácie herného zvuku, no tu tiež platí, že to oceníte iba pri podporovaných tituloch. Rovnako podobná je v oboch prípadoch aj veľkosť batérie, takže hry si zahráte približne rovnako dlho.

Rozdiel je však v dizajne. Pocophone F1 ponúka v základnej verzii plastovú konštrukciu, ktorá horšie distribuuje teplo. To z časti rieši špeciálny chladiaci systém v telefóne, no pri dlhšom hraní vám plastová konštrukcia nemusí byť veľmi pohodlná. Na druhej strane, Honor Play má kovovú konštrukciu so zahnutými hranami. Kryt tak lepšie rozvádza teplo a telefón sa drží lepšie pri dlhšom hraní.

Čo sa týka ceny, znovu sme prakticky v slepej uličke. Honor Play sa u nás predáva za približne 329 EUR, kým Pocophone F1 kúpite za približne 350 EUR. Do značnej miery tak bude rozhodovanie najmä osobnej preferencii voči systému, resp. používateľskej nadstavbe. V oboch prípadoch ale platí, že ide o vynikajúce telefóny, ktoré sú tento rok adeptom na titul “telefón s najlepším pomerom ceny a výkonu”.

Poradíme aj vám alebo môžete poradiť aj vy!

Nezabudnite! Ak máte nejaký problém s vaším mobilným zariadením, napíšte na www.AndroidForum.sk a my alebo Android komunita, ktorá naše fórum pravidelne navštevuje, vám pomôže. Pokiaľ ste v mobilných technológiách zbehlí, môžete na našom fóre poradiť iným používateľom. Však viete, ako to býva – ako sa do hory volá, tak sa z nej aj ozýva. Možno aj vy raz budete potrebovať pomoc a nájde sa niekto ochotný, kto vám poradí!

4.11.2018
Zdroj: AndroidForum.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+