MojAndroid

Pravdepodobne nikto už dnes nepochybuje, že Android je svetovou jednotkou v operačných systémoch v mobilných zariadeniach a hlavne smartfónoch. V posledných rokoch Android urobil veľký skok na ceste na vrchol a dnes dosahuje čísla blízke 50 percentám podielu na trhu.

Portál PCAdvisor vytvoril vlastný prieskum o operačných systémoch v mobilných zariadeniach a čísla sa naozaj približujú prieskumom renomovaných prieskumných agentúr.

Výsledky celého prieskumu naznačujú, že Android je so 49 percentami na prvom mieste, pred iOS , ktorý získal v tomto prieskume približne polovičný zisk – 26 percent. Nasleduje prekvapivo Windows Phone so 17-timi percentami a BlackBerry so ziskom 6 percent. Ostatné operačné systémy návštevníkov portálu PCAdvisor tvoria 2 percentá.

Ak sa pozrieme na relevantné výsledky v celosvetovom meradle zo štatistík StatCounter, Android vedie v celosvetovom meradle so ziskom 25,07 a už druhý mesiac je celosvetovým lídrom. Nasleduje iOS so ziskom 24,56 percenta a tretím v poradí je ešte stále Symbian so ziskom 17,29 percenta a dlhodobo klesajúcou tendenciou.

Čísla v Slovenskej republike z portálu StatCounter naznačujú, že jednoznačnou jednotkou je Android s podielom 55,44 , pred iOS so ziskom 18,63 percenta. Tretiu priečku obsadil Symbian so ziskom 13,39 percenta a štvoricu najúspešnejších operačných systémov na Slovensku uzatvára Sony Ericsson so ziskom 3,56 percenta. Ostatné operačné systémy majú jedno a menej percenta.

Zdroj, foto: PCAdvisor, StatCounter, StatCounter2

11.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+