MojAndroid

Prinášame vám porovnanie Asus Transformer Prime s najlepším tabletom minulého roka Samsungom Galaxy Tab 10.1 (1.miesto v ankete Android roka 2011: kategória Android tablety). Pozrieme sa na to, v čom je Prime so svojim štvorjadrovým procesorom lepší a či je oproti svojim predchodcom s dvojjadrovým procesorom Tegra 2 naozaj tak revolučný. Bude Galaxy Tab 10.1 stíhať novinke svojimi funkciami a vybavením? To sa dozviete v našom Android dueli Asus Transformer Prime Vs Samsung Galaxy Tab 10.1.

Článok je rozdelený na tieto časti:

  1. Na úvod, konštrukcia
  2. Displej, hardvér a výkon, operačný systém
  3. Prehrávanie videa, zvuk, fotoaparát
  4. Konektivita, batéria, záver

Na úvod

Úvodom by sme chceli len podotknúť, že Samsung Galaxy Tab 10.1 je na trhu už nejakú dobu a od jeho predstavenia ubehol už skoro rok. Stále ho však môžeme zaradiť medzi high-endové zariadenia. Príchodom  tabletov so štvorjadrovými procesormi bude však Samsung bojovať v tvrdej konkurencií, kde sa presadia najmä  tí výkonnejší. Nie že by Galaxy Tab nebol kvalitne spracovaným tabletom, na svoju dobu bol revolučný – displej s veľkým rozlíšením, kvalitná a tenká konštrukcia, dvojjadrový procesor Tegra 2 a Android 3.0 Honeycomb. Poďme sa však pozrieť ako si počínal v súboji so súčasne najvýkonnejším Android  tabletom Asus Tranformer Prime.

Konštrukcia

Konštrukcie obidvoch tabletov sú si veľmi podobné. Hlavným rozdielom sú použité materiály – kov vs. plast. Dielenské spracovanie obidvoch je výborné – telá tabletov sú pevné, neprehýbajú sa a nevydávajú žiadne nepríjemné zvuky. Plastová konštrukcia Galaxy Tabu je síce o 26g ľahšia, čo je rozdiel, ktorý pri zariadení tohto typu ani nepostrehnete. Subjektívne môžeme povedať, že Galaxy Tab 10.1 sa v ruke drží lepšie ako Prime- dôvodom môže byť práve jeho viac zaoblené telo a fakt, že Transformer Prime má predsa len o niečo väčšie rozmery. Obidva tablety majú prednú stranu chránenú odolným sklom Gorilla Glass.

Poznámka: v tabuľkách uvádzame hrubou tie hodnoty, ktoré sú v danom parametre podľa nás lepšie. Remíza je v tom prípade, keď sú políčka pri obidvoch zariadeniach rovnaké.

Konštrukcia Asus Transformer Prime Samsung Galaxy Tab 10.1
Rozmery 263 x 180.8 x 8.3 mm 256.7 x 175.3 x 8.6 mm
Hmotnosť 586 g 560 g
Ochrana displeja Gorilla Glass Gorilla Glass

V tejto kategórií nie je jasný víťaz. Obidve konštrukcie ponúkajú dostatočný komfort pri nosení a je len na používateľovi, či by dal prednosť kovu alebo plastu. Subjektívne sa o niečo lepšie drží Galaxy Tab 10.1, no Prime nie je na tom oveľa horšie. Inou kategóriou je možnosť rozšírenia tabletov o dokovaciu klávesnicu. Pri obidvoch modeloch táto možnosť existuje, no priame prepojenie docku s tabletom, ktorý z neho robí netbook, nájdeme len pri Prime. Nehovoriac o tom, že jeho klávesnica má aj vstavanú vlastnú rozširujúcu batériu.

Galéria

Článok je rozdelený na tieto časti:

  1. Na úvod, konštrukcia
  2. Displej, hardvér a výkon, operačný systém
  3. Prehrávanie videa, zvuk, fotoaparát
  4. Konektivita, batéria, záver
6.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+