V ďalšej časti seriálu Android DUEL sa spoločne pozrieme na dve konkurenčné aplikácie, ktorých hlavnou úlohou je rozpoznávanie audio nahrávky za cieľom vyhľadania informácií o danej skladbe. Dnes proti sebe v dueli postavíme Shazam a SoundHound, aplikácie, ktoré by pre vás nemali byť neznáme! Obe aplikácie sú bezplatné, no ponúkajú aj svoje platené verzie, ktoré si môžete stiahnuť z Android Marketu. Poďme sa spoločne pozrieť, čo nám tieto aplikácie môžu ponúknuť!
Shazam
Shazam je veľmi obľúbenou aplikáciou na rozpoznávanie hudby. Pre rozpoznanie skladby musíte nahrať audio nahrávku do 30 sekúnd trvania, ktorá sa potom pomocou internetového pripojenia vyhodnotí na vzdialenom serveri, ktorý vám spätne, ak skladbu pozná, odošle spať údaje o danej nahrávke – meno autora, názov, možnosť kúpy skladby cez Amazon MP3 obchod, možnosť zdieľania na sociálne siete, môžete si pozrieť aj video na YouTube, informácie o turné, odporúčania redakcie na podobné skladby, diskografiu či informácie o albume. Na konci týchto informácií nájdete názov albumu, žáner, kanál, dátum taggovania (nahratia ukážky) a vašu polohu. Shazam podporuje aj zobrazovanie textu pesničky, prehratie skladby pomocou služby Spotify aj hudobné ukážky celej skladby, no ani jedna z týchto funkcií nie je dostupná v našej zemi. Medzi funkcie, ktoré si môžeme užívať však patrí ešte archivovanie nahrávok, blog Shazam užívateľov či rebríček najhľadanejších piesní či vyhľadávania priateľov (pomocou pripojenia cez Facebook).
|
Zadarmo |
|
3,60 € |
SoundHound
Druhou aplikáciou v dnešnom Android DUELi je SoundHound. Ide takisto o aplikáciu, ktorá dokáže rozpoznať audio nahrávku a vyhodnotiť ju na vzdialenom serveri. SoundHound vám o (rozpoznanej) skladbe ponúka informácie ako: autor, názov, dátum vydania, informácie o autorovi (biografia, albumy, zdieľanie na sociálne siete, zakúpenie skladieb od tohto autora na Amazon MP3, príspevky na sociálnych sieťach od autora, text piesne, top skladby, turné, videá na YouTube, podobní autori, fanúšikovia na midomi.com), názov albumu s playlistom, zdieľanie, možnosť označiť za obľúbené, možnosť kúpy piesne, informácie o turné, hľadanie videí na YouTube, podobní autori, albumy s danou piesňou a na konci vaša poloha aj s výrezom z Google Maps. Na niečo som zabudol? ÁNO! SoundHound vám poskytne aj audio ukážku danej skladby – aj v našej krajine!
|
Zadarmo |
|
3,99 € |
Kategórie článku:
- časť: Predstavenie aplikácií Shazam a SoundHound
- časť: Porovnanie aplikácií a víťaz testu
- časť: Fotogaléria Shazam
- časť: Fotogaléria SoundHound
sony ericsson má vlastnú aplikaciu nevie presne jak sa volá mobil mám na nabijačke som lenivý sa pozreť
TrackID :)
aj ta v poslednej dobe velmi nefunguje ;)
vynikajuca recenzia, dufam, ze v tom budete pokracovat
SoundHound má funkciu offline hladania? ak na shazam dam vyhladat nazov pesničky a nemam pripojenie na internet, tak sa mi to ulozi a ked sa pripojim na internet tak to pohľada
toto iste ponuka aj soundhound nahras pesnicku v offline rezime a ked sa pripojis na net a spustis soundhound mozes ju vyhladat :)
Nexus S
V zemi vašeho zařízení tuto položku nelze nainstalovat.
vyborne porovnanie donedavna som pouzival shazam ale teraz som uz presedlal a to vdaka vam drzim vam palce v tychto roznych dueloch a dufam ze nam prinesiete porovnanie kvalitnych aplikacii :) najblizsie by to mohla byt nejaka ktora cita QR kody :P
Nemohu si pomoct, ale máte tam zavádějící informace. Za prvé Shazam rozhodně nepotřebuje 30 sekund nahrávky (píšete do 30 sekund, což je asi správně, ale vyznívá to tak, jakoby bylo potřeba právě tolik). Dále nemůžu souhlasit se slabou databází československých skladeb, se Shazamem dosahuju asi 80% úspěšnosti u českých/slovenských interpretů, u Soundhound to bylo slabší. Navíc Soundhound potřebuje výrazně kvalitnější zdroj hudby, zatímco Shazam dává rozumné výsledky i v hospodě, kde je hluk.
Debata o designu je subjektivní.
Ohledně koupě písničky, zkoušeli jste to? Mimo USA to nejde…
Mám rovnaký názor. Typický príklad je Elán. Shazam rozoznal pieseň Soundhound nie. Databáza je hlavná a nie dizajn. Tento článok nebol vôbec objektívny!
dakujem páni. týmto som článok prečítal za 10 sekúnd :)
Peomir, Filipko Bado, ak mate pocit, ze jedine kriterium je rozpoznavanie pesniciek od ELANU a navyse povedat, ze to je objektivne, tak asi je zbytocne diskutovat :-)
No ja mám so sounhoundom velmi dobré skúsenosti aj v baroch či krčmách….
ja mam obi dve app a hotovo :D
SoundHound mám pred-inštalovaný v mobile od výrobcu takže si ponecháme ten vidím že až taký rozdiel v nich nieje
tak ja mam zakupene obe plne verzie a teda musim povedat, ze shazam ma rozhodne lepsie vysledky pri rozpoznavani (SK/CZ piesni ale aj svetovych starsich songov a tak vobec) takze z pohladu uzivatela je mi ukradnutych “100” doplnkovych info ked ta prva zakladna -hladanie- nefunguje
soundhound zas skutocne dokaze rozpoznat moje “spieevanie” ale aj napr zapiskanie piesne lepsie ako shazam
ak by som volil jednu tak shazam
obe maju ale svoje plusy, som rad,ze mam obe
mam dceru ktora je “uchylna” a pocuva us hudbu 50-60 rokov a tu si shazam velmi neskrtne, soundhound je na tom podstatne lepsie. nie som hudobny fanatik ale ked z casu na cas niektoru z tychto aplikacii pouzijem tak sa mi zda soundhound celkovo uspesnejsi pri rozpoznavani skladieb.
Skúsil som jedno aj druhé, ale ostávam pri Shazame. Večer v pube SoundHold pesnicku nerozoznal, jedine až keď na chvíľku to tam stíchlo… Neviem a v prvom duely som mal tiež presne opačný názor na bol konečný víťaz testu..
Inak neviem prečo nebol do testu zaradený aj TrackID ktorý je vlastne praotcom týchto vyhľadávačov.
Sony ho pred nedávnom uvoľnilo aj pre iné telefóny ako Sonyericsson na market takže nieje problém ho testovať.
Keď chcete robiť poriadnu recenziu tak porovnávam to najlepšie čo je dostupné a tam patrí jednoznačne aj TrackID !!!
Ahoj xsarahdi, mohol by si nám prosím poslať URL na Track ID z Android Makretu?