MojAndroid

V ďalšej časti seriálu Android DUEL sa spoločne pozrieme na dve konkurenčné aplikácie, ktorých hlavnou úlohou je rozpoznávanie audio nahrávky za cieľom vyhľadania informácií o danej skladbe. Dnes proti sebe v dueli postavíme Shazam a SoundHound, aplikácie, ktoré by pre vás nemali byť neznáme! Obe aplikácie sú bezplatné, no ponúkajú aj svoje platené verzie, ktoré si môžete stiahnuť z Android Marketu. Poďme sa spoločne pozrieť, čo nám tieto aplikácie môžu ponúknuť!

Shazam

Shazam je veľmi obľúbenou aplikáciou na rozpoznávanie hudby. Pre rozpoznanie skladby musíte nahrať audio nahrávku do 30 sekúnd trvania, ktorá sa potom pomocou internetového pripojenia vyhodnotí na vzdialenom serveri, ktorý vám spätne, ak skladbu pozná, odošle spať údaje o danej nahrávke – meno autora, názov, možnosť kúpy skladby cez Amazon MP3 obchod, možnosť zdieľania na sociálne siete, môžete si pozrieť aj video na YouTube, informácie o turné, odporúčania redakcie na podobné skladby, diskografiu či informácie o albume. Na konci týchto informácií nájdete názov albumu, žáner, kanál, dátum taggovania (nahratia ukážky) a vašu polohu. Shazam podporuje aj zobrazovanie textu pesničky, prehratie skladby pomocou služby Spotify aj hudobné ukážky celej skladby, no ani jedna z týchto funkcií nie je dostupná v našej zemi. Medzi funkcie, ktoré si môžeme užívať však patrí ešte archivovanie nahrávok, blog Shazam užívateľov či rebríček najhľadanejších piesní či vyhľadávania priateľov (pomocou pripojenia cez Facebook).

Shazam
Shazam Entertainment Limited
Verzia Závisí od zariadenia (15. 12. 2011)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

Shazam Encore
Shazam Entertainment Limited
Verzia Závisí od zariadenia (15. 12. 2011)
Veľkosť Závisí od zariadenia

3,60 €

 


SoundHound

Druhou aplikáciou v dnešnom Android DUELi je SoundHound. Ide takisto o aplikáciu, ktorá dokáže rozpoznať audio nahrávku a vyhodnotiť ju na vzdialenom serveri. SoundHound vám o (rozpoznanej) skladbe ponúka informácie ako: autor, názov, dátum vydania, informácie o autorovi (biografia, albumy, zdieľanie na sociálne siete, zakúpenie skladieb od tohto autora na Amazon MP3, príspevky na sociálnych sieťach od autora, text piesne, top skladby, turné, videá na YouTube, podobní autori, fanúšikovia na midomi.com), názov albumu s playlistom, zdieľanie, možnosť označiť za obľúbené, možnosť kúpy piesne, informácie o turné, hľadanie videí na YouTube, podobní autori, albumy s danou piesňou a na konci vaša poloha aj s výrezom z Google Maps. Na niečo som zabudol? ÁNO! SoundHound vám poskytne aj audio ukážku danej skladby – aj v našej krajine!


SoundHound
SoundHound Inc.
Verzia Závisí od zariadenia (18. 11. 2011)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

SoundHound ?
SoundHound Inc.
Verzia Závisí od zariadenia (18. 11. 2011)
Veľkosť Závisí od zariadenia

3,99 €

Kategórie článku:

  1. časť: Predstavenie aplikácií Shazam a SoundHound
  2. časť: Porovnanie aplikácií a víťaz testu
  3. časť: Fotogaléria Shazam
  4. časť: Fotogaléria SoundHound

19.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+