MojAndroid

Hoci sa potvrdilo, že task killery majú na výdrž batérie, čo sa “zabíjania”(ukončovania) procesov týka, zanedbateľný vplyv, na Android Markete nájdeme obrovské množstvo aplikácií, ktoré ponúkajú práve zabíjanie taskov a tieto aplikácie si denne inštaluje niekoľko tisíc ľudí. Inštalujú si však tieto aplikácie ľudia na základe fámy? Práve o tom sa predvedčíte v nasledujúcom Android DUELi, v ktorom si porovnáme 2 najznámejšie task killery – Android Booster a Advanced Task Killer. V tejto časti nášho seriálu zopakujeme Martinov test spred 10 mesiacov, v ktorom budeme používať jeden deň Android Booster, druhý deň Advanced Task Killer a tretí deň natívny Android bez task killera. Okrem doplnkových funkcií a dizajnu teda budeme hodnotiť najmä schopnosť predĺžiť výdrž batérie, ktorú budeme merať tak, že telefón každý večer nabijeme na 100%, ráno vytiahneme z nabíjačky a na konci dňa (cca o 22:00) skontrolujeme, koľko % batérie ostalo. Na testovanie budeme používať HTC Sensation XE, ktorý sa budeme počas 3 dní snažiť využívať rovnako. Poďme sa spoločne pozrieť, ako tento Android DUEL dopadol.

Android Booster

NetQin Android Booster je jednou z najsťahovanejších optimalizačných Android aplikácií na Android Markete. Spája v sebe pekné prostredie aplikácie s widgetom (ktorý obsahuje jedným ťuknutím správcu sietí a mobil booster), Memory Booster, Task Killer, App Manager, Traffic Monitor, Monitor batérie, Anti-vírusové skenovanie a správcu súborov, čo z neho robí naozaj komplexný optimalizačný nástroj pre vaše Android zariadenie. Okrem zabíjania procesov, ktoré bežia na pozadí vám ponúka aj automatické vypínanie zapnutej Wi-Fi a BlueTooth. Okrem toho nájdete v tejto aplikácií ešte mnoho funkcií a návodov, ako ušetriť vašu batériu, čo hodnotíme ako veľké plus. Okrem znižovania spotreby batérie by mal Android Booster aj urýchľovať celkový chod vášho zariadenia, nám sa však pár krát pri testovaní stalo, že telefón mierne spomalil svoje reakcie.

Android Booster FREE
NQ Mobile (NetQin Mobile Inc.)
Verzia 1.2.90.18 (13. 1. 2012)
Veľkosť 1,2 MB
2.1+

Zadarmo

 

Advanced Task Killer

Advanced Task Killer je oveľa jednoduchšia aplikácia, než vyššie spomínaný Android Booster. Prostredie tejto aplikácie je tvorené len jednou obrazovkou, na ktorej nájdete veľké tlačidlo Kill selected apps, ktoré slúži na “zabitie” všetkých bežiacich aplikácií na pozadí vášho zariadenia, ktoré si môžete zvoliť nižšie v zozname (automaticky sú zvolené všetky aplikácie). Pomocou tlačidla Menu sa prepracujete k nastaveniam aplikácie, kde nájdete možnosť automatického štartu pri zapnutí zariadenia, možnosť nastaviť si interval automatického zabíjania aplikácií, možnosť nastavenia ignore listu, atď. ATK disponuje aj widgetom, ktorý po kliknutí zabije momentálne bežiace aplikácie.

Advanced Task Killer
ReChild
Verzia 1.9.7B92 (22. 7. 2011)
Veľkosť 97 kB
1.5+

Zadarmo

 

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:

  1. časť: Predstavenie aplikácií Android Booster a Advanced Task Killer
  2. časť: Porovnanie aplikácií a víťaz Android DUELu
  3. časť: Fotogaléria aplikácií
27.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+