MojAndroid

Podľa najnovších štatistík spoločnosti Strategy Analytics, operačný systém Android už dosiahol svoje maximum a v najbližšom období už nebude ďalej rásť. OS od Googlu dosiahol svoje maximum v 2Q kvartáli 2014, kedy zaznamenal trhový podiel na úrovni 85%. V 3Q však podiel Androidu už klesol na 84%. Neil Mawston zo Strategy Analytics si myslí, že úspech v 2Q vzišiel z očakávania fanúšikov spoločnosti Apple na nový iPhone 6 – ten prišiel až koncom 3Q. Ďalší rast platformy je v súčasnosti teda neprevdepodobný.

Koncom tretieho kvartálu zastával Apple na trhu druhú pozíciu s 12%, pričom Windows Phone sa stále držal v úzadí so svojím 3% trhovým podielom. Samozrejme, 1% podiel pre Android neznamená žiadnu hrozbu a je možné, že vzhľadom na úspešné predaje iPhonu 6 a 6 Plus, do konca roka ešte mierne poklesne. Googlu sa však podarilo získať lepšiu kontrolu nad zariadeniami s upraveným Androidom bez služieb spoločnosti, ktoré ju oberajú o zisk z reklamy. Až 37% všetkých zariadení s Androidom ich totižto neobsahuje.

Najväčším výrobcom naďalej ostáva Samsung, za posledné obdobie sa však jeho trhový podiel výrazne zmenšil, a to z 35 na rovných 25%. Čelí najmä vlne lacných čínskych smartfónov, ktoré sa začínajú presadzovať aj v zahraničí. Dobrým príkladom je napríklad Lenovo, Xiaomi, či Meizu.

Náš tip
Samsung zaznamenal zlý štvrťrok, plánuje “reformu smartfónov”

Zdroj: gsmarena

3.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+