MojAndroid

Multimediálne tablety nie len s Androidom síce nedokážu plnohodnotne nahradiť stolové alebo prenosné počítače, no mnoho ľudí nevyužíva výpočtovú techniku v pokročilom merítku a preto sú malé 7-10-palcové zariadenia ideálne pre základné činnosti. To spôsobilo dočasné pozastavenie trhu s počítačmi, zatiaľ čo trh s tabletmi zaznamenáva neustály rast. Podľa najnovších prieskumov spoločnosti Strategy Analytics, Android tomuto trhu dominuje výrazným podielom, zatiaľ čo iOS stále klesá.

Android tablet

Najnovší prieskum ukazuje, že globálne dodávky tabletov dosiahli 51,7 miliónov jednotiek v druhom štvrťroku 2013. Podiel Androidu vzrástol až na 67% v porovnaní s minuloročnou hodnotou 51,4 %. To predstavuje až 34,6 milióna Android tabletov, čo je takmer dvojnásobok zásielok, ak vezmeme v úvahu 18,5 milióna jednotiek odoslaných v 2Q 2012. iOS tablety spoločnosti Apple naopak zaznamenali pokles dodávok z minuloročných 47,2 % na 28,3% v aktuálnom období. Windows tiež ustúpil, ale zaistil si 4,5 percenta globálneho podielu.

Vzhľadom na obrovskú popularitu iOS zariadení a najmä iPadu, ktorý bol po dlhý čas dominantným hráčom, Android tablety pravdepodobne postihol rovnaký osud, ako v prípade smartfónov. Nikto neveril, že Android smartfóny prekonajú Apple a prekročia predajné čísla takým výrazným spôsobom. Aj napriek tomu je však pozoruhodné, že jedna značka sa dokázala vyšplhať tak vysoko, zatiaľ čo podiel Androidu zvyšujú desiatky výrobcov.

Zdroj: strategyanalytics

30.7.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+