MojAndroid

Tak, ako sme avizovali, bezpečnostná služba Android Device Manager dostala nové funkcie pre vzdialené uzamknutie zariadenia prostredníctvom webového rozhrania. Ak ešte nepoznáte, alebo nevyužívate ADM, služba bola spustená v minulom mesiaci a umožňuje vzdialenú lokalizáciu Android zariadení s verziou systému 2.2 a vyššou, pričom dostupné sú okrem spomenutého uzamknutia aj možnosti pre vymazanie obsahu ukradnutého alebo strateného zariadenia, či prehranie hlasného zvuku, ktorý má za úlohu pomôcť pri hľadaní.

Android Device Manager

Nová funkcia umožňuje uzamknúť zariadenie prostredníctvom PIN kódu, ktorý zvolíte vo webovom rozhraní pod svojim Google účtom, identickým so zadaným na zariadení. V prípade, že váš smartfón alebo tablet už má aktivovanú ochranu prostredníctvom, vzoru, rozpoznania tváre alebo PIN kódu, ADM ochranu zamení za novo zvolený kód. Na vašom zariadení sa ihneď zobrazí klávesnica pre jeho zadanie. Ešte pred využívaním novej funkcie je nutné povoliť prístup v aplikácii Nastavenia Google -> Správca zariadení Android -> Nastaviť vzdialené uzamykanie a obnovenie továrenských nastavení.

Službu nájdete kliknutím na tento odkaz – Android Device Manager.

 

24.9.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+