MojAndroid

Spustili sme celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska, hlasovanie prebieha na stránke AndroidCode.sk. Tento rok je v ankete nominovaných 60 aplikácií až v 8 kategóriách. Verejné hlasovania čitateľov rozhodne, ktoré aplikácie sa pridajú medzi najlepšie na Slovensku.

Tento ročník sme pripravili špeciálne predstavenie aplikácií. Oslovili sme vývojárov a pripravili krátky rozhovor o nominovaných aplikáciách, ktoré sa dostali až do konečného hlasovania. Všetkým vývojárom sme položili rovnaké otázky. Dnes pokračujeme aplikáciou iKROS – online faktúry.

iKROS - online faktúry
iKROS - online faktúry
Developer: KROS a.s.
Price: To be announced
 • iKROS - online faktúry Screenshot
 • iKROS - online faktúry Screenshot
 • iKROS - online faktúry Screenshot
 • iKROS - online faktúry Screenshot
 • iKROS - online faktúry Screenshot
 • iKROS - online faktúry Screenshot
 • iKROS - online faktúry Screenshot

Prečo ste sa rozhodli vytvoriť práve túto aplikáciu?

iKROS začal ako webová aplikácia bežiaca iba v prehliadačoch. Doba sa mení a používatelia sa presúvajú z počítačov a notebookov na mobily.

Samozrejme sme zachytili tento trend a ponúkli možnosť vystavovať faktúry jednoducho a rýchlo aj z mobilu. Pôvodná mobilná aplikácia už mala svoje najlepšie časy za sebou, tak sme používateľom priniesli jej vynovenú podobu.

Koľko ľudí na aplikácii pracuje?

Na návrhu, vývoji a testovaní aplikácie sa podieľalo viacero ľudí, ktorí sa v čase menili. Dá sa povedať, že tím mal 4-5 stabilných členov.

Ako dlho trval vývoj aplikácie od úplného začiatku (nápadu)?

Odhadujem plus mínus rok.

Vidíte v aplikáciách určených pre Slovensko potenciál alebo je lepšie zamerať sa na celý svet?

Záleží od charakteru aplikácie. Napríklad naša je legislatívou previazaná na Slovensko. Ale je potrebné rozmýšľať svetovo, Slovensko je malý trh.

Aké máte plány do budúcna?

V KROSe chceme kráčať s dobou. Uvedomujeme si, že éra desktopových softvérov, tak ako ich poznáme teraz, sa pomaly končí. Nikto nechce strácať čas zdĺhavou inštaláciou softvéru do svojho počítača. Chce ho mať k dispozícii cez internet, na pár klikov kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Stačí sa pozrieť, ako si deti sťahujú appky do tabletu alebo mobilu. Klik, klik. A je to. Digitálny vek so sebou prináša aj netrpezlivosť. Väčšinu času sme on-line. Chceme mať okamžite prístup k informáciám a dátam. Preto sme sa rozhodli priniesť na trh ucelené on-line riešenie, ktorého prvou časťou je fakturácia.

Hlasujte a vyhrajte

Aplikácia iKROS – online faktúry je nominovaná v kategórii Financie a podnikanie. Medzi ďalšie nominované aplikácie v tejto kategórií patria:

 • BiznisInfo
 • eBločky
 • Financie.online
 • SuperFaktúra
 • TOApp – kalkulačka trov

Ak sa vám aplikácia páči, môžete za ňu hlasovať v ankete 4ka Android Code 2020. Hlavnou cenou ankety je smartfón Google Pixel 5, ktorý do súťaže venovala spoločnosť Google.

25.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+