MojAndroid

Portál MojAndroid.sk vyhlasuje ďalší ročník súťaže Android Code 2015 – celonárodnú súťaž o najlepšie Android aplikácie zo Slovenska. Aj tento rok bude odborná porota hodnotiť tie najlepšie aplikácie, ktoré sa u nás objavili. Vývojári tak môžu prezentovať svoje najlepšie práce a projekty a na záver vyhrať zaujímavé ceny. Nechýba ani verejné hlasovanie, v ktorom čitatelia vyberú svoju najobľúbenejšiu slovenskú Android aplikáciu. Predstavujeme prvých 10 aplikácií, ktoré sa tento rok zapojili do súťaže:

1.Tracks & Logs

Lámete si hlavu nad tým, kde, kedy, prečo ste cestovali v práci? Tracks & Logs výrazne uľahčuje evidenciu služobných ciest rovno počas cesty. Zapamätá si všetko za vás. Je dostupná pre iOS, Android a k aplikácií patrí aj webová služba – http://tracksandlogs.com Tu sa nachádzajú všetky vaše záznamy, bločky… evidujete, spravujete, upravujete. Jednoducho všetko čo potrebujete pre evidenciu služobných ciest.

Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.9.1
Aktuálna cena: Zdarma

2.ESET Parental Control pre Android

Aplikácia pomáha rodičom chrániť svoje deti na internete pri používaní andoidových smartfónov alebo tabletov. Filtruje obsah webu a aplikácie podľa veku dieťaťa alebo nastavenia, ktoré si zvolí samotný rodič. Rozhranie a celá komunikácia je zameraná na dieťa — komunikácia prebieha cez špeciálne navrhnuté rozhranie s jednoducho zrozumiteľnými vysvetleniami toho, čo sa deje a prečo. Pretože to nie je celé len o rodičoch, deti môžu rodičovi poslať návrh/žiadosť o sprístupnenie jednotlivých aplikácií a stránok v prípade blokovaných aplikácií, stránok alebo prekročení nastaveného limitu. Rodič dostane oznam e-mailom a cez my.eset.com notifikáciu v aplikácii priamo v smartfóne, tablete, či smart hodinkách.

Verzia: 1.8.12.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.8.12.0
Aktuálna cena: Zdarma

3.eVysledky

Hľadáte rýchle a spoľahlivé informácie zo sveta športových výsledkov a štatistík? Vyskúšajte appku eVýsledky a máte svet športu ako na dlani. Priaznivci športu majú k dispozícii aplikáciu, ktorú aktívne využívajú tisíce spokojných užívateľov. Vo sfére športových výsledkov a štatistík je appka eVýsledky unikátna. Prináša výsledky a štatistiky z 28 športov a viac ako 5000 rôznych súťaží, čo z nej robí jednotku na trhu v oblasti pokrytia športových výsledkov. Aplikácia prichádza so zaujímavým dizajnom a intuitívnym ovládaním. Nájsť tak aktuálne výsledky z hociktorej ligy je hračkou. Ponúka takisto aj unikátnu funkcie Moje zápasy a Moje tímy, s ktorými môžete sledovať len vami vybrané tímy a hráčov z hociktorého športu na jedinom mieste v reálnom čase.

Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.26.0
Aktuálna cena: Zdarma

4.GPX Viewer

Táto jednoduchá aplikácia umožňuje načítanie trás, ciest a významných bodov z gpx, kml, kmz a loc súborov, ktoré potom vie zobraziť na rôznych mapách ako Google, Mapbox, HERE a rôznych typoch OpenStreetMaps. Aplikácia zobrazuje aj detailné informácie o každej trase, ceste a významnom bode. Podporuje aj zobrazovanie aktuálnej GPS pozície na mape a vie túto pozíciu nasledovať, čiže sa dá použiť ako jednoduchá navigácia.

Verzia: 1.29
Aktuálna cena: Zdarma

5.Memory Line

Potrénuj svoj mozog a vytrénuj si pamäť. Čiara sa Ti vždy zobrazí na pár sekúnd a následne sa stratí. Tvojou úlohou je zapamätať si ju a následne ju nakresliť. Môžeš si vybrať hru s levelmi alebo náhodné čiary.

Levely – “Campaign”
Prejdi všetkých 80 levelov, získaj čo najviac bodov a dostaň sa medzi Top hráčov.
Čím presnejšie čiaru nakreslíš, tým viac bodov získaš.

 • 80 levelov
 • zoznam TOP hráčov “Campaign”

Náhodné čiary – “Random Lines”
Náhodné čiary začínajú s jednoduchými tvarmi a postupne sa sťažujú.

 • za každú správnu čiaru získaš 1 až 3 body podľa toho ako presne si čiaru prekreslil
 • skip if (preskoč) – ak čiaru nevieš nakresliť, môžeš ju preskočiť. POZOR – stratíš tým 1 bod
 • zoznam TOP hráčov “Random Lines”
Verzia: 2.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.1.2
Aktuálna cena: Zdarma

6.Zlaté Mapy

Zlaté Mapy je jediná slovenská offline GPS navigácia, ktorá ponúka úplne ZADARMO mapy Slovenska a Čiech, a pri navigovaní nepotrebuje internetové pripojenie, ani u nás, ani v zahraničí, a preto sa nemusíte starať o dátový roaming. Vyhľadávajte v navigácií prevádzky a nechajte sa k ním navigovať. Už nemusíte vedieť adresu miesta, stačí zadať meno firmy a navigácia Vás dopraví tam kam potrebujete. Navigácia vyhľadáva aj vo vašich kontaktoch, takže už si nemusíte pamätať, kde býva Váš známy alebo obchodný partner. Zlaté Mapy – offline GPS navigácia vám ponúka pravidelne aktualizované vysoko kvalitné TomTom mapy, hlasovú navigáciu v slovenskom jazyku, tisíce bodov záujmu, plánovač trás, 3D mapy a veľa iných zaujímavých funkcií.

7.Čo to tu kvitne? (What’s those flowers?)

Zatúžili ste niekedy poznať meno nádhernej kvetiny, ktorú ste práve zazreli v parku? Aplikácia Čo to tu kvitne? vám ho pomôže nájsť. Zistite farbu kvetu, lokalitu a počet lupienkov a z množstva kvetín vám ostanú tak dva tucty. Prelistujte zoznam a vyberte tú pravú. Prečítajte si niečo o nej a buďte ten múdrejší. Aplikácia ponúka viac ako 600 kvetov s anglickými, slovenským, českými a nemeckými názvami. Podrobné Informácie o kvetoch sú dostupné v angličtine a slovenčine, do ostatných jazykov prekladá Google Translate priamo z aplikácie.

Verzia: 3.3.10
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.3.10
Aktuálna cena: Zdarma

8.Medilio

Medilio je mobilná aplikácia, ktorá pomáha udržiavať osobné zdravotné záznamy alebo zdravotné záznamy rodinných príslušníkov. Aplikácia pomáha monitorovať zdravotný stav, príjem a výdaj kalórií, krvný tlak (hypertension), pulz, očný tlak, hladinu cholesterolu, curkor v krvi, spánok apod. Rovnako poslúži ako záznamník výšky alebo váhy pre malé deti, obéznych ľudí, aktívnych športovcov, či vlastne každého komu záleží sa svojom zdraví.

Aplikácia uchováva základné informácie o používateľoch, pacientoch, krvnú skupinu, alergie, dioptrie, zoznam lekárov, kontaktné informácie na lekárov alebo nemocnice. Zároveň je to aj organizér aktivít, monitor meraní, pripomienkovač a plánovač návštev u lekára. Pripomienky a kalendár sú priamo šité pre evidenciu zdravotných záznamov, monitorovanie zdravia a aktivít. Zaznamenané údaje zobrazuje v prehľadných interaktívnych grafoch, z ktorých získa okamžitý prehľad o svojom zdravotnom stave používateľ ale aj jeho osobný lekár. Tieto údaje pomôžu lekárovi pri určovaní diagnóz alebo nastavovaní liečby.

Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.1
Aktuálna cena: Zdarma

9.Onee

Onee Španielčina vám umožní naučiť sa a precvičiť si najpoužívanejšie španielske dialógy v 7 lekciách:

 • pozdravy
 • cestovanie
 • ubytovanie
 • nakupovanie
 • v reštaurácii
 • u lekára
 • banka a pošta

Jednotlivé lekcie sa delia na tieto časti:

 • slovník – naučte sa španielsku slovnú zásobu pomocou obrázkov
 • vyber obrázok – priraďte správny obrázok k španielskemu slovu (výber zo 4 obrázkov)
 • vyber slovo – priraďte správne španielske slovo k obrázku (výber zo 4 slov)
 • vetné konštrukcie – naučte sa španielske vety pre vytváranie dialógov
 • vytvor vetu – použite správny slovosled
 • orientácia a dialógy v meste – naučte sa orientovať v meste a používať dialógy v reálnych situáciách

Ak sa učíte španielčinu a potrebujete si precvičiť španielske výrazy môžete vyskúšať túto aplikaciu. Španielčina sa v aplikácii učí interaktívne plnením daných úloh v hre.

Verzia: 1.0.22
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.22
Aktuálna cena: Zdarma

10.Pop Voyage

Pop Voyage je jednoduchá hra z kategórie Match-3 hlavolamov určená pre všetkých bez ohľadu na vek. Hráč v nej sprevádza malú Suzie, hlavnú postavičku hry na dobrodružnej ceste balónovým svetom, plní úlohy rôznej obtiažnosti, ktoré občas dokážu poriadne zamestnať mozgové závity.
Na hráčov čakajú stovky zábavných levelov, fantastický rozprávkovo ladený príbeh, denné odmeny, úlohy, možnosť porovnávania skóre s priateľmi. Hru je možné prepojiť so sociálnymi sieťami a umocniť tak zážitok z hry. Pop Voyage je preložená do viacerých jazykov vrátane slovenčiny aby uspokojila čo najviac fanúšikov po celom svete.

Zbaľte si tašky a pripravte sa spájať a praskať farebné balóny na expedícii za lovom pokladov. Budete cestovať cez moria a objavovať sladké fantastické krajiny, senzačné mestá a oveľa viac! Na výprave so Suzie, jej psíkom Frankym a ujom Propellerom narazíte na intenzívne a náročné ťahovo-orientované hlavolamy. Máte dosť šikovnosti a dôvtipu, aby ste pomohli Suzie doraziť do jej sladkého cieľa? Tak na čo ešte čakáte? Neváhajte a pridajte sa k Suzinej partičke a vyrazte na cestu ešte dnes! Ako sa vraví vo Svete Balónov, „Pop Voyage!“

Súťaž stále trvá

Prihlasovanie do súťaže Android Code 2015 stále pokračuje, stačí vyplniť formulár na stránke AndroidCode.sk. Verejné hlasovanie bude prebiehať počas celého decembra.

23.11.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+