MojAndroid

Ani tento rok nechýba každoročná súťaž o najlepšie Android aplikácie s názvom Android Code 2014. Súťaž prebieha na stánke AndroidCode.sk a firmy a developeri zo Slovenska majú možnosť prihlásiť svoje aplikácie, ktoré bude hodnotiť odborná porota. Okrem titulu “Aplikácia roka” tiež získajú nový mobil Prestigio Grage a 10x navigácia Sygic GPS Navigation pre celý svet v hodnote 80 EUR.

Predstavíme vám našu porotu, ktorú aj tento rok tvoria opäť atraktívni ľudia zo sveta mobilných technológií, úspešní manažéri firiem a developeri minuloročných výherných aplikácií. Ak chcete, aby porota hodnotila aj vašu aplikáciu, nezabudnite, že ich prihlasovanie  končí 30.novembra 2014.

>>>> Prihlásiť aplikáciu <<<<

Náš tip
Android Code 2014: Tatra banka podporuje inovácie, prihlás aplikáciu zadarmo

pamela-babuscakova

Pamela Babuščáková – Head of Mobile Applications & Web Tatra Banka

Pamela Babuščáková sa pohybuje už viac ako 12 rokov v online prostredí. Od roku 2009 pracuje v Tatra banke, kde sa venuje hlavne inováciám v oblasti mobilných aplikácií. Ako vedúca oddelenia rozvoja mobilných aplikácií a webov mala na starosti napríklad uvedenie služby VIAMO (posielanie peňazí na telefónne číslo). Pamela sa zároveň stará aj o hlavnú aplikáciu mobilného bankovníctva, za ktorú Tatra banka v roku 2013 získala ocenenie Global Finance v kategórii Best in Mobile Banking vo svete. Rovnako je zodpovedná za korporátnu webovú stránku Tatra banky, ktorá bola rovnako ocenená Global Finance ako najlepší bankový webdesign v strednej a východnej Európe.

 

martin-adamek

Martin Adámek – CTO inloop.eu

Martin je prvý vývojár zo Slovenska a Čiech, ktorý publikoval aplikáciu na Android Markete (2008). V tom čase odišiel zo Sun Microsystems (Oracle) v Prahe a o pár miliónov stiahnutí neskôr sa stal nezávislým vývojárom. Po návrate na Slovensko začal organizovať pravidelné stretnutia Android vývojárov v Žiline. Tam spoznal dvoch rovnako zmýšľajúcich ľudí a vznikla spoločnosť Inloop. Odvtedy Martin spolu s tímom pomáha veľkým zahraničným ale aj domácim spoločnostiam s vývojom, publikovaním a dlhodobým rozvojom mobilných aplikácií. Stoja za množstvom aplikácií od bánk až po automobilky, či už pre koncových zákazníkov alebo vnútropodnikové procesy.

 

richard-hombauer

Richard Hombauer – šéfredaktor Fony.sk a vedúci projektu RIVIEW

Mobilným telefónom sa seriózne venuje už viac ako desať rokov, z toho väčšinu času vedie server Fony.sk. Baví ho skôr písanie než funkcia vedúceho, ktorá mu tam už akosi prischla. Šikovná dvojica redaktorov mu však umožnila rozšíriť portfólio svojich aktivít aj na digitálny magazín Riview, v ktorom tiež nájdete jeho myšlienky. Svoj smartfón už roky využíva na plus-mínus 90 %, pozná väčšinu jeho nastavení a možností. Telefonovanie v jeho prípade už dávnejšie vytlačili e-maily a internetové služby; dá sa povedať, že telefonáty dvíha len
najbližším alebo v prípade poplachu. Aplikácie do svojho telefónu vyberá rozvážne – patrí ku konzervatívnym typom, ktoré tvrdohlavo používajú len zopár programov, ale zato naplno.

 

michal-chabada

Michal Chabada – zakladateľ a šéfredaktor, MojAndroid.sk

Michal vyštudoval Fakultu Riadenie a Informatiky v Žiline, titul MSc. získal na Molde University College v Nórsku. Svoju kariéru začínal ešte počas štúdia na call centre u mobilného operátora, po skončení štúdia sa ocitol na oddelení vývoja produktov a služieb v spoločnosti T-Mobile. Ďalšie tri roky pracoval na marketingovom oddelení IT firiem Anasoft a PosAm. Po 20 mesiacoch od spustenia stránky MojAndroid.sk odišiel z pozície Marketingového riaditeľa a venuje sa svojmu projektu naplno. Je organizátorom stretnutí Android Roadshow a súťaží Android Roka a Android Code na Slovensku. Časť aktivít sa organizuje už aj v susedných Čechách. Vo voľnom čase hrá ľadový hokej a futbal.

 

rasto-kulich

Rasťo Kulich – Country Manager Google Slovensko

Prvých 5 rokov svojej kariéry pracoval Rasťo Kulich ako finančný analytik a neskôr hlavne ako brand manager v Procter & Gamble v Prahe a Budapešti, predovšetkým na značkách Ariel a Old Spice. Od roku 2006 pracoval pre poradenskú spoločnosť McKinsey ako projektový manažér na strategických projektoch s vrcholovým manažmentom v 16 krajinách sveta so zameraním na marketing, predaj a private equity. V spoločnosti Google pracuje od roku 2011 ako country manager pre Slovensko. Rasťo Kulich je tiež členom predstavenstva Harvard Club v Prahe a je spoluzakladateľom Stredoeurópskeho Procter & Gamble Alumni klubu. Rasťo Kulich získal titul MBA na Harvard Business School s vyznamenaním. Tiez ziskal titul bakalára na City University magma cum laude a magistra vo finančnom managemente na Fakulte Manažmentu Univerzity Komenského.

 

pavol-magic

Pavol Magic – Product Manager, Sygic

Pavol pracuje ako produktový manažér pre Sygic. Spoluzakladal a bol prezidentom ADMA – Asociácie digitálnych marketingových agentúr. Pracoval pre Etarget ako Head of Communications pre všetkých 9 krajín, v ktorých firma pôsobí. Predtým bol v PR agentúre Seesame, organizácii AIESEC, spoločnosti Dell a ďalších. Medzi jeho klientov patrili firmy ako Motorola, Dell, Siemens, BenQ Mobile, Heineken Slovensko (značky Corgoň, Zlatý bažant, Kelt, Heineken), Henkel, a mnoho ďalších.

 

michal-mesko

Michal Meško – CEO Martinus.sk

Michal Meško vyštudoval manažment a marketing na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave. V roku 2007 absolvoval polročnú stáž so zameraním na spotrebiteľské správanie a internetový obchod na Rijksuniversitat Groningen v Holandsku. V roku 2000 bol spoluzakladateľom stránky Referaty.sk, najväčšieho portálu pre študentov, ktorý v roku 2004 odkúpil Atlas.sk. Zároveň stál v roku 2000 aj pri vzniku internetového kníhkupectva Martinus.sk, ktorého je dnes spolumajiteľom a CEO. V roku 2011 bol nominovaný na ocenenia Ernst&Young Podnikateľ roka a TREND TOP Manažér roka. Martinus.sk je v súčasnosti najväčším internetovým obchodom na Slovensku, okrem toho prevádzkuje 4 kamenné kníhkupectvá a internetové kníhkupectvo Martinus.cz. Firma opakovane získala certifikát za výnimočnú kvalitu Slovak Gold, v roku 2011 sa v rebčíku Deloitte Fast umiestnila ako 161. najrýchlejšie rastúca technologická firma v rámci EMEA regiónu.

 

michal-pastier

Michal Pastier – Creative Director, Zaraguza Digital

Michal Pastier patrí so stovkou ocenení za kreativitu a efektivitu kampaní na ktorých pracoval medzi slovenských najoceňovanejších reklamných tvorcov. Stal sa najmladším držiteľom prestížneho ocenenia FILIP za výnimočný prínos do slovenskej reklamy. Bol prvým copywriterom zo slovenskej agentúry, ktorý získal ocenenie v kategórií online reklamy Cyber Young Lions z najprestížnejšieho festivalu reklamy na svete, Cannes Lions. Už od roku 2005 si udržiaval prehľad denným blogovaním o kreatívnych riešenia a prednášaním na univerzitách a konferenciách vrátane TEDx. Michal pracuje ako Group Digital Director agentúr ZARAGUZA v Bratislave a v Prahe a je spoluzakladateľom prvej naming agentúry na Slovensku – Big Name Theory. Vyštudoval Katedru marketingovej komunikácie UK v Bratislave a je členom prezídia združenia tvorivých pracovníkov v reklame, ADC Slovakia. ZARAGUZA sa stala už štvrtýkrát po sebe najoceňovanejšou digitálnou agentúrou na Slovensku podľa výsledkov národnej kreatívnej súťaže Zlatý Klinec 2010, 2011, 2012, 2013. Facebook zaradil v roku 2012 ZARAGUZU medzi TOP 10 agentúr na svete, ktoré ho využívajú najkreatívnejšie a je stále jediná v našom regióne, ktorá si odniesla prestížnu Silver Facebook Studio Award. Preslávila sa tiež inováciou Real Time Facebook Cover, vďaka ktorej o Slovensku písali stovky svetových webov.

 

peter-sebo

Peter Šebo – AppsRulezz

Po skončení štúdia na Ekonomickej Univerzite v Bratislave začal Peter Šebo pracovať v odbornom mesačníku Stratégie, kde prešiel od pozície web editora, cez odborného redaktora pre internetovú reklamu a digitálny marketing až po kreatívneho riaditeľa pre digitálne projekty vydavateľstva Sanoma Magazines Slovakia, neskôr Ecopress Magazines. Je spoluautorom troch ročníkov unikátnych konferencií Internet je sexy, prvej konferencie o mobilnom marketingu na Slovensku MMMMX – Mobilný marketing 2010 úspešnej konferencie MobileRulezz 2011 a organizátorom prvej súťaže mobilných aplikácii na Slovensku AppsRulezz 2011. Aktuálne pracuje pre Zoznam.sk na pozícii New Business Manager a je spoluorganizátorom konferencie InternetRulezz 2011 – All about Facebook a prvej súťaže marketingových a komunikačných riešení na Facebooku v SR FbRulezz 2011.

 

ivan-stefunko

Ivan Štefunko – chairman at Neulogy, a.s.

Ivan Štefunko is the co-founder and Chairman of Neulogy. Ivan’s focus is on commercialization of technologies, technology-based start-ups and academic spin-offs. He studied political sciences and international relations at Institut d’Etudes Politiques de Paris in France and Matej Bel University in Slovakia. Besides being a serial entrepreneur, Ivan has extensive background in media and
internet. He co-founded several internet and technology companies, which became number one in their category and respective country, including Euractiv.sk, Pelicantravel.com, Monogram Technologies and wineshop.sk. Over the past 6 years, Ivan has also been extensively advising entrepreneurs on how to better use their skills and assets, and government authorities on how to motivate and support innovative entrepreneurs.

 

michal-stencl

Michal Štencl – CEO Sygic

Michal Štencl vo svojich 25 rokoch založil spoločnosť Sygic, ktorej pôvodnou strátegiou bol vývoj navigačného softvéru pre mobilné zariadenia, pretože veril, že mobilný telefón bude hrať v navigácii prím. Od jej vzniku vedie spoločnosť, ktorá sa stala vďaka celému tímu najrýchlejšie rastúcov spoločnosťou podľa rebríčku Deloitte Fast 50 za roky 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 v strednej Európe s rastom 1000% za posledných 5 rokov. Spoločnoť sa stala prvou spoločnosťou na svete, ktorá uviedla navigáciu pre iPhone. Michal vyštudoval Ekonomickú univerzitu – Business computing a absolvoval Stanford Executive Program for Growing companies. Má 2 deti a medzi jeho hobby patrí tvorba nových produktov, ktoré môžu zmeniť svet. Verí, že život je len jeden a preto ho treba žiť tak, aby sme nikdy nemohli zapochybovať, či sme urobili všetko pre naplnenie svojich snov.

 

michal-truban

Michal Truban – CEO Websupport.sk a Nicereply.com

Michal Truban už 10 rokov udáva tempo slovenskému internetu, businessu a marketingu. Jeho love-brand WebSupport prevádzkuje najväčší počet web stránok na Slovensku. Vďaka víťaznému start-up projektu NiceReply.com prináša skúsenosti priamo zo Sillicon Valley.

 

marek-takac

Marek Takáč – Java developer v Gratex International a.s.

V roku 2012 som vyštudoval softvérové inžinierstvo na FIIT STU v Bratislave, avšak už počas celého inžinierskeho štúdia som pracoval ako programátor. Tvorbe mobilných aplikácií sa venujem cca 4 roky – odkedy som začal riešiť diplomovú prácu v rámci, ktorej vznikla aplikácia určená pre platformu iOS. Táto aplikácia obsahovala 4 virtuálne hudobné nástroje, ktoré bolo možné ovládať rôznou interakciou používateľa so senzormi zariadenia. Výsledok práce mi priniesol ocenenie od fakulty a tiež som ho publikoval na dvoch konferenciách. Na základe tejto práce som sa dopracoval aj k vývoju aplikácií pre platformu Android. Momentálne pracujem vo firme Gratex International a.s. ako Java developer veľkých enterprise systémov. Popri práci vyvíjam natívne aj hybridné mobilné aplikácie pre Android a iOS. V blízkej budúcnosti sa však chcem venovať vývoju mobilných aplikácií naplno.

 

michal-gardian

Michal Gardian – gfxpulse.sk

Už počas štúdia na Fakulte managementu UK v Bratislave sa venoval grafike a designu. Neskôr pôsobil ako freelancer napr. pre Profesia.sk alebo SME.sk. Dnes vlastní vývojárske štúdio zamerané na vývoj webových a mobilných aplikácií.

 

michal-hrabovec

Michal Hrabovec – spoluzakladateľ a prezident softvérovej firmy Anasoft.

Firmu zakladal ešte počas štúdia na Elektrotechnickej fakulte SVŠT v Bratislave (dnes STU) v roku 1991. Anasoft vyvíja softvér pre priemysel, finančný sektor, verejnú správu a pre správcov budov. Známa je tiež ako biznis filantrop. V roku 2009 získala prestížne ocenenie IT firma roka. Okrem Slovenska sú ďalšie firmy skupiny v Nemecku, Čechách a USA. Do inovatívneho portfólia medzinárodne úspešných riešení patria napríklad digitálne podpisovanie na tabletoch s podporou biometrie, diaľkové odpočty meračov, riadenie toku montážnych procesov v automobilovom sektore alebo optimalizácia logistiky integráciou telemetrie, navigácie a matematických algoritmov v reálnom čase.

peter-turza

Peter Turza – Konio Systems

Peter vyštudoval Fakultu riadenia a informatiky na Žilinskej univerzite. Svoju kariéru začas ešte počas štúdia. Neskôr nastúpil na pozíciu developera v Azet.sk. V roku 2011 založil s bývalým spolužiakom spoločnosť Konio Systems, kde časom vyvinul aplikáciu SHMUDroid, ktorá minulý rok uspela v súťaži Android Code Summer 2013. Vo voľnom čase sa venuje cestnej cyklistike a svojmu psovi Junne.

peter jancarik

Peter Jančárik – Seesame

Peter pracuje 8 rokov v komunikačnej agentúre Seesame. Pracuje pre klientov v oblasti zdravotníctva a technológií, pre ktorých rád vymýšľa nové veci hlavne v digitále. Podieľal sa na komunikácii rozbehu služby Viamo a príprave mobilnej aplikácie Prvá pomoc ocenenej na Android Code 2013.

peter-jánosik

Peter  Jánošík – Bitmap Galaxy

Jeden zo zakladateľov štúdia Bitmap Galaxy a spolu-tvorca hry Little Galaxy, ktorá získala viacero ocenení, bola featurovana spoločnosťami Apple a Google a dosiahla viac ako milión stiahnutí.

30.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+