MojAndroid
Od začiatku októbra sme spustili súťaž o najlepšie Android aplikácie s názvom Android Code 2012. Súťaž prebieha na stánke AndroidCode.sk a firmy a developeri zo Slovenska majú možnosť prihlásiť svoje aplikácie, ktoré bude hodnotiť odborná porota. Okrem titulu “Aplikácia roka” majú možnosť developeri získať aj zaujímavé ceny.  v tomto článku si podrobnejšie predstavíme našu porotu, ktorá je zložená z odborníkov v oblasti mobilných technológií, marketingu a podnikateľských sfér zo Slovenska.
A nezabudnite, prihlasovanie aplikácií končí 15.novembra 2012. Ak si chcete vypočuť zaujímavé prezentácie ako zarábať s Android aplikáciami, pozývame vás na stretnutie na TU KE vo štvrtok 8.novembra o 15,00 hod. Viac informácií nájdete v článku Android Code 2012: prezentácie pre developerov na TU v Košiciach.

Martin Adámek, Android developer a partner inloop

Martin Adámek je prvý vývojár zo Slovenska a Čiech, ktorý publikoval aplikáciu na Android Markete už v roku 2008. Po pár miliónoch stiahnutí a pôsobení v roli nezávislého vývojára je dnes Martin partnerom v spoločnosti inloop.eu, kde sa Androidu venuje na 100%.

 

 

 

 

Richard Hombauer, šéfredaktor Fony.sk a vedúci projektu RIVIEW

Mobilným telefónom sa seriózne venuje už necelých desať rokov, z toho viac než dve tretiny času vedie server Fony.sk. Baví ho skôr písanie než funkcia vedúceho, ktorá mu tam už akosi prischla. Šikovná dvojica redaktorov mu však umožnila rozšíriť portfólio svojich aktivít aj na digitálny magazín Riview, v ktorom tiež nájdete jeho myšlienky. Svoj smartfón už roky využíva na plus-mínus 90 %, pozná väčšinu jeho nastavení a možností. Telefonovanie v jeho prípade už dávnejšie vytlačili e-maily a internetové služby; dá sa povedať, že telefonáty dvíha len najbližším alebo v prípade poplachu. Aplikácie do svojho telefónu vyberá rozvážne – patrí ku konzervatívnym typom, ktoré tvrdohlavo používajú len zopár programov, ale zato naplno.

 

Michal Chabada, zakladateľ a šéfredaktor, MojAndroid.sk

Michal vyštudoval Fakulte Riadenie a Informatiky v Žiline, titul MSc. získal na Molde University College v Nórsku. Svoju kariéru začínal ešte počas štúdia na call centre u mobilného operátora, po skončení štúdia sa ocitol na oddelení vývoja produktov a služieb v spoločnosti T-Mobile. Ďalšie tri roky pracoval na marketingovom oddelení IT firiem Anasoft a PosAm. Po 20 mesiacoch od spustenia stránky MojAndroid.sk odišiel z pozície Marketingového riaditeľa a venuje sa svojmu projektu naplno. Je organizátorom stretnutí Android Roadshow a súťaží Android Roka a Android Code na Slovensku. Časť aktivít sa organizuje už aj v susedných Čechách. Vo voľnom čase hrá ľadový hokej a futbal.

Rasťo Kulich, Country Manager Google Slovensko

Prvých 5 rokov svojej kariéry pracoval Rasťo Kulich ako finančný analytik a neskôr hlavne ako brand manager v Procter & Gamble v Prahe a Budapešti, predovšetkým na značkách Ariel a Old Spice. Od roku 2006 pracoval pre poradenskú spoločnosť McKinsey ako projektový manažér na strategických projektoch s vrcholovým manažmentom v 16 krajinách sveta so zameraním na marketing, predaj a private equity. V spoločnosti Google pracuje od roku 2011 ako country manager pre Slovensko. Rasťo Kulich je tiež členom predstavenstva Harvard Club v Prahe a je spoluzakladateľom Stredoeurópskeho Procter & Gamble Alumni klubu. Rasťo Kulich získal titul MBA získal na Harvard Business School s vyznamenaním. Tiez ziskal titul bakalára na City University magma cum laude a magistra vo finančnom managemente na Fakulte Manažmentu Univerzity Komenského.

Michal Meško, CEO Martinus.sk

Michal Meško vyštudoval manažment a marketing na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave. V roku 2007 absolvoval polročnú stáž so zameraním na spotrebiteľské správanie a internetový obchod na Rijksuniversitat Groningen v Holandsku. V roku 2000 bol spoluzakladateľom stránky Referaty.sk, najväčšieho portálu pre študentov, ktorý v roku 2004 odkúpil Atlas.sk. Zároveň stál v roku 2000 aj pri vzniku internetového kníhkupectva Martinus.sk, ktorého je dnes spolumajiteľom a CEO. V roku 2011 bol nominovaný na ocenenia Ernst&Young Podnikateľ roka a TREND TOP Manažér roka. Martinus.sk je v súčasnosti najväčším internetovým obchodom na Slovensku, okrem toho prevádzkuje 4 kamenné kníhkupectvá a internetové kníhkupectvo Martinus.cz. Firma opakovane získala certifikát za výnimočnú kvalitu Slovak Gold, v roku 2011 sa v rebčíku Deloitte Fast umiestnila ako 161. najrýchlejšie rastúca technologická firma v rámci EMEA regiónu.

 

Tibor Novosád, vedúci oddelenia pre mobilné aplikácie, ESET

Tibor Novosád je vedúcim oddelenia ESETu pre mobilné aplikácie. Vyštudoval informatiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Profesionálny doktorát (titul PDEng) získal na Technickej univerzite Eindhoven (Holandsko). Pred príchodom do ESETu pracoval vo vedúcich pozíciách na  viacerých technologických projektoch pre spoločnosti Philips Research, Topic Embedded Systems, Visicom a ERNI Consulting. Od roku 2006 je certifikovaný Scrum Master a momentálne sa venuje najmä agilným metodológiám vývoja softwaru. Podieľal sa na niekoľkých projektoch pre mobilné operačné systémy (Windows Mobile, iOS, Android) a sám je nadšeným používateľom týchto zariadení od roku 1998 (Palm III).

 

Michal Pastier, Creative Director, Zaraguza Digital

Michal Pastier patrí s viac ako šiestimi desiatkami cien za kreativitu a efektivitu kampaní na ktorých pracoval medzi slovenských najoceňovanejších reklamných tvorcov a tento rok získal aj prestížne ocenenie FILIP za výnimočný prínos do slovenskej reklamy. Je zatiaľ jediným copywriterom zo Slovenska, ktorý získal ocenenie v kategórií online reklamy Cyber Young Lions z najprestížnejšieho festivalu reklamy na svete, Cannes Lions. Michal je spolumajiteľom a kreatívnym riaditeľom online agentúry ZARAGUZA digital. ZARAGUZA sa stala už dvakrát po sebe najoceňovanejšou digitálnou agentúrou na Slovensku podľa výsledkov národnej kreatívnej súťaže Zlatý Klinec 2010 a 2011. Michal pomáha tvoriť komplexné kampane, ale aj atrakcie pre komunikáciu značiek v digitálnom prostredí. Od webov, súťažných hier, cez Facebook aplikácie, až po mobilné riešenia.

Jakub Ptačin, creative designer Sygic, založil Unicamp a BACK-SPACE

Pracuje ako grafický dizajnér a popri tom dokončuje štúdium marketingovej komunikácie. Založil konferenciu Unicamp a občianske združenie BACK-SPACE. Pracuje taktiež na startupe foretaster a hrá aktívne na bicie.

 

 

 

 

Peter Šebo, AppsRulezz

Po skončení štúdia na Ekonomickej Univerzite v Bratislave začal Peter Šebo pracovať v odbornom mesačníku Stratégie, kde prešiel od pozície web editora, cez odborného redaktora pre internetovú reklamu a digitálny marketing až po kreatívneho riaditeľa pre digitálne projekty vydavateľstva Sanoma Magazines Slovakia, neskôr Ecopress Magazines. Je spoluautorom troch ročníkov unikátnych konferencií Internet je sexy, prvej konferencie o mobilnom marketingu na Slovensku MMMMX – Mobilný marketing 2010 úspešnej konferencie MobileRulezz 2011 a organizátorom prvej súťaže mobilných aplikácii na Slovensku AppsRulezz 2011. Aktuálne pracuje pre Zoznam.sk na pozícii New Business Manager a je spoluorganizátorom konferencie InternetRulezz 2011 – All about Facebook a prvej súťaže marketingových a komunikačných riešení na Facebooku v SR FbRulezz 2011.

Ivan Štefunko, chairman at Neulogy, a.s.

Ivan Štefunko is the co-founder and Chairman of Neulogy. Ivan’s focus is on commercialization of technologies, technology-based start-ups and academic spin-offs. He studied political sciences and international relations at Institut d’Etudes Politiques de Paris in France and Matej Bel University in Slovakia. Besides being a serial entrepreneur, Ivan has extensive background in media and internet. He co-founded several internet and technology companies, which became number one in their category and respective country, including Euractiv.sk, Pelicantravel.com, Monogram Technologies and wineshop.sk. Over the past 6 years, Ivan has also been extensively advising entrepreneurs on how to better use their skills and assets, and government authorities on how to motivate and support innovative entrepreneurs.

Michal Štencl, CEO Sygic

Michal Štencl vo svojich 25 rokoch založil spoločnosť Sygic, ktorej pôvodnou strátegiou bol vývoj navigačného softvéru pre mobilné zariadenia, pretože veril, že mobilný telefón bude hrať v navigácii prím. Od jej vzniku vedie spoločnosť, ktorá sa stala vďaka celému tímu najrýchlejšie rastúcou spoločnosťou podľa rebríčku Deloitte Fast 50 za roky 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 v strednej Európe s rastom 1000% za posledných 5 rokov. Spoločnoť sa stala prvou spoločnosťou na svete, ktorá uviedla navigáciu pre iPhone. Michal vyštudoval Ekonomickú univerzitu – Business computing a absolvoval Stanford Executive Program for Growing companies. Má 2 deti a medzi jeho hobby patrí tvorba nových produktov, ktoré môžu zmeniť svet. Verí, že život je len jeden a preto ho treba žiť tak, aby sme nikdy nemohli zapochybovať, či sme urobili všetko pre naplnenie svojich snov.

 

Michal Truban, CEO Websupport.sk a Nicereply.com

Michal Truban už 10 rokov udáva tempo slovenskému internetu, businessu a marketingu. Jeho love-brand WebSupport prevádzkuje najväčší počet web stránok na Slovensku. Vďaka víťaznému start-up projektu NiceReply.com prináša skúsenosti priamo zo Sillicon Valley.

 

 

 

Rasťo Turek, Founder a CEO Synopsi.TV

Rasťo Turek je zakladateľom slovenského start-upu Synopsi.TV.

 

 

 

 

 

Peter Tvrdoň, riaditeľ slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech and Slovak

Peter Tvrdoň je riaditeľom slovenskej pobočky Samsung Electronics Czech & Slovak, s.r.o. V spoločnosti pôsobí od roku 2005.

2.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+