MojAndroid

Autori populárnej antivírusovej aplikácie Trend-Micro objavili v Androide ďalší bug, ktorý je potenciálnym nebezpečenstvom pre majiteľov Android zariadení. Tentokrát sa chyba týka všetkých zariadení so systémom Android 4.3 a novším. A v čom bug spočíva? Po stiahnutí infikovaného balíčka znefunkční kód reproduktory na vašom zariadení tým, že zahltí mediaserver a môže spôsobiť aj zahltenie RAM a nemožnosť zariadenie ovládať (pozrite si priložené video). Pomoc pri tomto probléme je ale jednoduchá – stačí natvrdo reštartovať zariadenie.

Trend-Micro zaslal túto chybu expertom na bezpečnosť v Androide a tí ju označili ako “problém s malou prioritou”. K opravnej aktualizácii tak zrejme vôbec nedôjde. Hoci ide o menší bug ako v prípade chyby, ktorá umožní hackerovi získať vaše dáta len zaslaním MMS, Google by sa mu rozhodne mal venovať. Najlepšou ochranou je aj v tomto prípade zdravý rozum – nesťahujte žiadne súbory z neznámych stránok a od neznámych ľudí, a o svoju bezpečnosť sa nemusíte báť.

Náš tip
Bug v Androide umožňuje preniknúť hackerom do smartfónu iba pomocou MMS

Zdroj: Trend-Micro

30.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+