MojAndroid

Poznáte magický výraz “OK, Google”, ktorým aktivujete hlasového asistenta Google now len pomocou svojho hlasu? V našich končinách nie je jeho používanie až tak rozšírené, no v zahraničí sa teší celkom veľkej obľube. Pomocou jednoduchého príkazu je totižto možné, zatiaľ nie v slovenskom jazyku, ovládať hlasového asistenta aj samotný smartfón. Príkazom môžete napríklad poslať SMS, vytvoriť udalosť v kalendári, napísať poznámku, zavolať kontaktu a vykonávať iné akcie. To všetko sa však realizuje len v prípade pripojenia do internetu, ktoré je potrebné pre fungovanie hlasového ovládania. Google však aj v tomto smere pripravuje vylepšenia.

Podľa analýzy najnovšej verzie Google aplikácie vo verzii 4.8, ktorá bola sprístupnená len pred niekoľkými dňami, Google pripravuje offline podporu pre výraz “OK, Google”. Podľa zdrojového kódu by mali byť používatelia aj bez pripojenia schopní pomocou hlasu zavolať si, poslať SMS, či spustiť hudbu alebo zapnúť WiFi.  Podpora pre offline hlasové príkazy sa tak zdá byť nateraz obmedzená, no Googlu nebráni nič v tom, aby v budúcnosti pridal ďalšie.

Google tiež pripravuje ďalšie novinky, ako napríklad upozornenia na pripojenie do nezabezpečenej WiFi siete, či príkazy pre zmenu hlasitosti alebo podsvietenia displeja. Samozrejme, už ako býva zvykom, presný dátum uvedenia noviniek do praxe nepoznáme.

Zdroj: androidandme

 

29.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+