MojAndroid

Zdá sa, že spoločnosť Google sa pohráva s myšlienkou viacerých používateľských účtov pod operačným systémom Android. Podobne ako pri klasickom počítači, aj pri Androide by ste si mohli prepínať medzi jednotlivými používateľskými kontami, upravovať prostredie a mať vlastné práva a nastavenia.

Istý vývojár na XDA fóre prezentoval, že sa mu podarilo prebudiť istý kód, ktorý mu zabezpečil, že na svojom Android zariadení Jelly Bean je schopný prevádzkovať viac účtov. Medzi účtami môže prepínať pomocou podržania tlačidla napájania a mal by tento systém fungovať pod všetkými AOSP ROM (CM10, AOKP). Do terminál emulátora stačí napísať niekoľko riadkov kódu a môžete používať viaceré kontá aj vy.

Softvérový inžinier spoločnosti Google, Amith Yamasani, sa pokúsil predostrieť opravu tejto možnosti, no táto bola zamietnutá. Vyjadril sa, že „multi používateľské kontá nie sú pripravené na používanie a môžu sa stať nepríjemné veci, ktoré môžu používateľa poškodiť.“  Vyjadril sa, že vývojársky tím má posledné slovo pri vývoji, a je pravdepodobné, že táto možnosť bude v budúcnosti zmenená.

Viaceré používateľské kontá by pritom mohli byť využité najmä pri tabletoch, keď zariadenie používa celá rodina na rôzne činnosti od hier až po dôležitú prácu. Aj keď neexistuje logický význam pre smartfóny (sú zvyčajne viac osobné ako tablety), pri tabletoch by sa tento prvok určite uplatnil a zdá sa, že sa v dohľadnej dobe aj objaví. Možno pri najbližšej aktualizácii Jelly Bean.

Zdroj, foto: XDA Developers, Slashgear, TheVerge

4.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+