MojAndroid

Prinášame vám tip na článok, ktorý pre vás na Android blogu napísal bloger so pseudonymom TYPHOON. Ak by ste chceli prispieť k prekladu populárnej ROM CyanogenMod, určite si prečítajte návod, ktorý pre vás pripravil. Krátky úryvok z článku pridávame aj tu. Celý článok nájdete na Android blogu alebo kliknutím na tento odkaz –> Návod : Preklady komunitnej ROM CyanogenMod.

Ako jeden z mála prekladateľov obľúbenej CyanogenMod Romky som bol oslovený, či by som nepomohol dať dokopy krátky manuál ako prispieť k prekladu a všetky tie šamanské veci okolo toho.

Najhoršie pre našinca a niekoho neznalého základov linuxu je pochopiť celý ekosystém okolo verzovacieho systému GIT a schvaľovacieho  procesu na báze Gerritu .

Preto sme s Martinom zo stránky droid.webnode.sk za pomoci Juraja a Petra (Prekladatelia CM) dali dokopy postup, akým by mal nádejný prekladateľ pokračovať krok za krokom pri nastavení systému potrebnému k prekladaniu.

Nasledovný postup bol bol vyskúšaný na Ubuntu 12.04 (Posledná a odporúčaná verzia)

Celý článok si prečítajte tu –> Návod : Preklady komunitnej ROM CyanogenMod.

19.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+