MojAndroid

Výrobcovia smartfónov často informujú, respektíve chvália sa, že dodali svojmu konkrétnemu modelu bezpečnostnú aktualizáciu. Výskumníci zo spoločnosti Security Research Labs (SRL) skontrolovali viac ako 1 200 android telefónov, aby si zistili ako často tieto telefóny dostávajú tzv. security patch, ktorý Google vydáva každý mesiac. Výsledkom je, že väčšina výrobcov tieto aktualizácie občas vynecháva. Napriek tomu zákazníka informuje o uskutočnenej aktualizácii.

Náš tip
Sony Xperia XZ, XZs a X Performance dostávajú marcový bezpečnostný balíček | AKTUALIZÁCIA

Medzi výrobcami, ktorých sa problém týka, nechýbajú Samsung, HTC, Motorola alebo ZTE. Nejedná sa pritom len o lacné telefóny, ale i o vlajkové modely. Problém je s tým, že výrobcovia informujú o aktualizácii na novšie zabezpečenie Androidu, keď očakávate, že aktualizácia bude obsahovať i opravy z minulých mesiacov. Ale tie samozrejme chýbajú. Niekedy je problém menší, niekedy väčší. Napríklad Samsung J3 (2016) mal údajne v minulom roku obdržať všetkých 12 aktualizácií bezpečnosti vrátane dvoch kritických. V skutočnosti z nich neobdržal ani jednu. Spoločnosť Google sa už spojila s SRL a na výsledky výskumu sa zameria. Ak si chcete skontrolovať, ako je na tom váš telefón, môžete použiť aplikáciu SnoopSnitch. Stoja za ňou práve ľudia z SRL. Aplikácia kontroluje a porovnáva bezpečnostné aktualizácie Android systému.

Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.3
Aktuálna cena: Zdarma

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.4.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+