MojAndroid

Ďalší týždeň ušiel ako voda, ale my v redakcii sme napriek ošiaľu z úspechu našich hokejistov nezaháľali, a máme tu pre vás ďalšie vylepšenia Android bazáru. Minulý týždeň sme pridali widget na hlavnej stránke, a pýtali sme sa vás, či by ste chceli vidieť porovnanie ceny inzerovaného tovaru s reálnymi cenami v e-shopoch. Drvivá väčšina účastníkov tejto mini ankety odpovedala kladne, a preto sme toto porovnanie pridali.

Porovnanie cien

Keď si kliknete na konkrétny inzerát, môžete si všimnúť graf vývoja reálnej ceny inzerovaného Android zariadenia. Zdrojom týchto cien je stránka Heureka.sk, ktorá každodenne porovnáva ceny v mnohých slovenských e-shopoch. Kliknutím na graf či jeden z odkazov v obdĺžnikovom bannere pod ním sa dostanete na zoznam internetových obchodov, ktoré daný Android ponúkajú. Takto môžete reálne posúdiť, či je cena v inzeráte adekvátna, a informovane sa rozhodnúť o kúpe či “nekúpe”…

Pripomíname aj krátke info o zariadení s preklikom do Android katalógu, kde nájdete viac technických údajov, fotografie, odkazy na recenziu a iné články, a dokonca aj iné inzeráty na to isté zariadenie. Viac o prepojení Android bazáru s Android katalógom nájdete v článku z minulého týždňa.

Ochrana proti spamu

Odteraz je vaša emailová adresa v bezpečí :) Doteraz sa emailová adresa zobrazovala ako text v zozname inzerátov aj pri detaile inzerátu, a bola teda viditeľná pre programy, ktoré celý deň surfujú po webe, hľadajú emailové adresy, a potom na ne posielajú rôzny spam. Emailovú adresu sme schovali, takže sa už nepríjemného spamu báť nemusíte. Majiteľa inzerátu však môžete stále kontaktovať, a to prostredníctvom formulára na odoslanie správy. Ten sa vám zobrazí po kliknutí na tlačidlo “Kontaktovať predajcu” pod cenou tovaru (cenu sme tiež trošku výraznili, lebo sa strácala medzi ostatnými údajmi :) ).

Po kliknutí na tlačidlo sa nižšie zobrazí formulár, v ktorom musíte vyplniť:

  • svoje meno (môže byť nick)
  • svoju emailovú adresu (túto uvidí iba majiteľ inzerátu)
  • text správy (typicky otázka k inzerovanému tovaru)
  • kód z obrázka (tento zabraňuje nežiadúcemu spamu)

Po úspešnom odoslaní správy sa zobrazí potvrdenie.

V prípade, že niečo zlyhá, prečítajte si upozornenie o chybe, pravdepodobne ste niekde spravili chybu. Ak by ste si nevedeli poradiť, napíšte nám na martin (zavináč) mojandroid (bodka) sk.

Vymazanie inzerátu

Opäť pripomíname, že funkciu vymazávania inzerátov sme pridali po 2 týždňoch od spustenia bazáru, takže tieto inzeráty musíme zatiaľ mazať my. Určite nám napíšte. V opačnom prípade platí to, čo pre všetky inzeráty – po 31 dňoch budú automaticky vymazané. Ak sa vám nepodarilo predať, kúpiť či vymeniť váš Android počas tejto doby, môžete inzerát bezplatne “nahodiť” ešte raz. Viac podrobností o dobe platnosti inzerátu a jeho predčasnom vymazaní nájdete v článku spred 2 týždňov.

Páči sa vám?

Ku dnešnému dňu je v Android bazáre presne 100 inzerátov, pričom niekoľko z nich sme už vymazali po úspešnej transakcii. Čo poviete na nové funkcie? Cítili by ste sa bezpečnejšie s novým systémom kontaktovania majiteľa inzerátu? Máme ešte v rukáve zopár nápadov na vylepšenie, ale zaujímalo by nás, čo by ste chceli vidieť v bazáre ako ďalšie vy. Napíšte nám do komentárov pod článkom, určite vaše názory nezostanú neprečítané.

V bazáre nájdete aj novinky ako napr. HTC One X za 450 EUR či Sony Xperia S za 400 EUR. Ak chcete spraviť radosť niekomu blízkemu, porozmýšľajte nad jedným z  dvoch novučičkých HTC Wildfire S za 129 EUR (biely) alebo 135 EUR (šedý) – nový stojí momentálne okolo 155 EUR.

HTC Wildfire S

Android 2.3 (Gingerbread)3,2" (8,1 cm)
600 MHz Qualcomm MSM7227320 x 480
512 MB5MPx
512 MBVGA@24fps

HTC One X

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)typ Super IPS LCD2, 4,7" (~312 ppi)
4-jadrový, NVIDIA Tegra 3 s taktom 1,5GHz pre každé jadro720x1280
1 GB8MPx
32 GB1080p@30fps

Sony Xperia S

Android 2.3 (Gingerbread)4,3"
1.5 GHz Qualcomm Dual Core720x1280
1 GB12MPX
1-1,5 GBFullHD 1080p (1920x1080) @ 30fps

24.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+