MojAndroid

Inteligentnejšími sa za posledné roky nestali len naše telefóny, ale aj naše autá. Tie dnes dokážu urobiť množstvo vecí, o ktorých sa nám v minulosti ani len nesnívalo. Jednou z nich je napríklad pokročilá komunikácia so systémom Android. A to práve vďaka funkcii Android Auto.

Zvuky notifikácií bude konečne možné vypnúť

Ak používate Android Auto, určite ste si všimli, že vás zvukovo informuje o každej notifikácii. Ak vám upozornenia chodia častejšie, môže to byť poriadne otravné. Vypnúť zvukové hlásenie z reproduktorov automobilu až doteraz nebolo možné.

V najnovšej verzii konečne pribudla funkcia vypnutia zvuku notifikácií. Tie sa síce na infotainmente vozidla zobrazia, no nedajú o sebe vedieť zvukovo, informuje xda-developers.

Android Auto na Slovensku

S príchodom Androidu 10 môžeme na Slovensku využívať Android Auto aj my bez toho, aby sme sťahovali APK súbor z externého zdroja. Aplikácia je totiž v systéme predinštalovaná. Pokiaľ chcete Android Auto používať aj vy a neviete ako na to, odporúčame článok Android Auto | Ako nainštalovať aplikáciu na Slovensku a základné predstavenie.

Vo svete je služba veľmi obľúbenou. A to platí aj na Slovensku. Preto sa snažíme pravidelne testovať aj vozidlá, ktoré službu podporujú a prinášame vám naše skúsenosti, čo sa nám páči, prípadne čo by sa mohlo ešte zlepšiť v súvislosti s konkrétnym automobilom.

Užitočné odkazy:

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+