MojAndroid

Spoločnosť Google vylepšuje svoju platformu Android Auto o ďalšiu funkcionalitu, ktorá má vodičom zabrániť v snahe ovládať smartfón za volantom. Podľa portálu AndroidPolice sú novou funkciou Inteligentné odpovede (Smart replies).

Ako funguje nová funkcia?

Inteligentná odpoveď umožní odpovedať na prichádzajúcu správu jediným kliknutím. Keď teraz dostanete upozornenie na správu, tak na neho najprv ťuknete na dotykovej obrazovke multimediálneho systému auta, aby vám ho Android Auto prečítalo. Pod správou sa následne zobrazí návrh jednej alebo dvoch veľmi krátkych odpovedí.

Ťuknutím na preferovanú odpoveď sa odošle cez príslušnú aplikáciu na odosielanie správ a pôvodné upozornenie sa vymaže. Vpravo hore sa zároveň nachádza tlačidlo na odoslanie vlastnej odpovede, ktorú môžete nadiktovať hlasom. Funkcia Inteligentnej odpovede však bohužiaľ nie je tak sofistikovaná ako klasický Google Asistent.

Navrhovaná odpoveď nie vždy dáva zmysel

V podstate ide o obdobu funkcie inteligentnej odpovede, ktorá už dlhšie existuje v správach a Gmaile. Portál AndroidPolice novú funkciu testoval a po niekoľkých testoch s jednoduchými správami boli poskytnuté možnosti odpovede užitočné len občas. Niektoré boli dokonca úplne nezmyselné.

Niekedy sú namiesto textu ponúkané ako odpoveď emotikony, čo dáva zmysel len pri určitom type otázok. V takých prípadoch je lepšie nadiktovať odpoveď hlasom. Google však bude určite novú funkciu časom ešte vylepšovať. Pôvodne ju chcel priniesť na platformu Android Auto ešte v decembri, ale k prvým používateľom sa dostala až takmer po polroku.

Náš tip
Android 13 ešte ani nebol predstavený a už tu máme únik Androidu 14
27.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+