MojAndroid

Platforma Android Auto sa dočkala ďalšej príjemnej aktualizácie, ktorá poteší motoristov milujúcich dobrú hudbu. Ako informuje portál AndroidPolice rozhranie YouTube Music prešlo celkovou úpravou, a prehrávanie hudby bude vďaka novému dizajnu omnoho jednoduchším.

Vývojári sa zamerali na to, aby manipuláciu so spomínaným rozhraním čo najviac zjednodušili. Rozhodne ide o vítaný krok, nakoľko vodiči potrebujú pozornosť venovať šoférovaniu a nie zbytočnému klikaniu len preto, aby si konečne pustili požadovanú hudbu.

Ešte donedávna bolo rozhranie jednoducho prehnane komplikované, čo mu prirodzene bolo vyčítané. To sa teraz našťastie mení. Nová sekcia YouTube Music sa v platforme Android Auto začína objavovať pozvoľna, no celkovo by distribúcia nemala trvať prehnane dlho. Vo veľmi blízkej budúcnosti by mala doraziť ku všetkým používateľom.

Nové rozhranie YouTube Music | Foto: AndroidPolice

Záložky pre pohodlnejšie ovládanie

Najvýraznejšou zmenou je pridanie samostatných záložiek v hornej časti používateľského rozhrania. Vďaka tomu je teraz prepínanie medzi jednotlivými sekciami omnoho rýchlejšie a prirodzenejšie. Okrem toho pribudla aj dodatočná sekcia “Device files”, ktorá poskytuje okamžitý prístup k hudobným súborom uloženým priamo v pripojenom smartfóne.

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že došlo k odstráneniu dedikovaného tlačidla pre návrat späť. Nakoľko bol zjednodušený prístup ku všetkým sekciám, jeho prítomnosť stratila opodstatnenie. Namiesto toho sa v ľavom rohu teraz nachádza ikona YouTube Music. Zvyšok rozhrania zostáva prakticky identický, takže sa netreba obávať, že po aktualizácii zrazu rozhranie nebudete poznať.

Nové rozhranie YouTube Music | Foto: AndroidPolice

Zmenu prináša aktualizácia

Zmeny síce pôsobia pomerne skromne, no dramatickým spôsobom zjednodušenú celkové ovládanie, čo je pri šoférovaní veľmi dôležité. Vynovené rozhranie YouTube Music je súčasťou aktualizácie na verziu 4.30.50. Dostupná je klasickou cestou, cez oficiálny obchod Google Play.

Náš tip
Android Auto a BMW 740Ld xDrive: Bezdrôtový zážitok | Test

7.6.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+