MojAndroid

Android Auto sa za posledný rok stalo bežnou funkciou aj vo vozidlách slovenských vodičov. Podobne ako CarPlay od spoločnosti Apple aj táto funkcia zjednodušuje prepojenie multimediálneho systému automobilu so smartfónom. Vďaka tomu má vodič pri šoférovaní bezpečnejší prístup k viacerým funkciám v telefóne. Google v najnovšej verzii Android Auto 4.8 prináša podľa serveru AndroidPolice ďalšie užitočné funkcie.

Android Auto v4.8

Možnosť skryť nechcené aplikácie a nové zobrazenie počasia

Nová verzia Android Auto pridáva vysvetlivky niektorých funkcií v nastaveniach. Launcher, ktorý zobrazuje nainštalované aplikácie, umožňuje skryť nechcené alebo nevyužívané aplikácie z popredia. Výber a umiestnenie aplikácií môžete urobiť buď priamo na displeji multimediálneho systému automobilu alebo cez aplikáciu v smartfóne.

Android Auto, žiaľ, na Slovensku oficiálne dostupné nie je. To nám však nebráni v tom, aby sme ho mohli plnohodnotne používať. Stačí len vedieť, ako na to. Podrobnému návodu pre Android Auto, ako a odkiaľ aplikáciu stiahnuť a tiež ako ju nastaviť, sme sa už venovali.

Jediné aplikácie, ktoré nemôžete skryť, sú Google Mapy, Telefón, Nastavenia a prekvapivo aj Hudba Play. Zároveň bola odstránená karta s počasím a aktuálnu teplotu nájdete v pravom hornom rohu na rovnakom mieste, ako silu Wi-Fi signálu.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Aplikácia Samsung Music získava podporu Android 10 a Android Auto
3.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+