MojAndroid

Už pred 5 rokmi sľúbila automobilka Tesla podporu pre zrkadlenie Android a iOS smartfónov, ale doteraz sa tak nestalo. Podľa portálu AndrodCentral sa teraz v obchode Google Play objavila aplikácia, ktorá umožní spustenie Android Auto na elektromobiloch Tesla.

Aplikácia využíva pre spustenie Android Auto webový prehliadač vozidla

CEO spoločnosti Tesla Elon Musk ešte pred pár rokmi tvrdil, že v elektromobiloch značky pôjde zobraziť aplikácie smartfónu. Zdá sa však, že automobilka sa nakoniec rozhodla radšej vylepšovať vlastný systém v elektromobiloch tak, aby používateľ nemal potrebu siahať po svojom smartfóne. Vývojár AAWireless to však vidí inak a prináša aplikáciu TeslAA, ktorá umožní spustiť platformu Android Auto na dotykových displejoch vozidiel Tesla.

TeslaAA | Foto: AndroidPolice.com

Má to však malý háčik. Aplikácia k tomu využíva vstavaný internetový prehliadač Tesly. S elektromobilom sa najprv prepojí cez Bluetooth, spojí Wi-Fi s mobilným hotspotom a na webovej stránke androidwheels.com zobrazí rozhranie Android Auto. Podľa vývojára funguje aplikácia s modelmi Tesly, ktoré majú podporu služieb Netflix, YouTube a Disney+.

Aplikácia zatiaľ nefunguje úplne korektne

Toto riešenie má samozrejme ešte dosť múch. Napríklad prehrávané video prestane reagovať pri spätnom pretáčaní. Tesla sa tiež odpojí od Wi-Fi hotspotu, keď váš smartfón na dlhší čas stratí signál. Vývojár tiež varuje pred bezdrôtovým nabíjaním smartfónu, ktoré by mohlo pri pripojení viesť k jeho extrémnemu prehrievaniu.

Aplikácia sa bude samozrejme vyvíjať, v ďalších aktualizáciách by mali byť chyby opravené a pravdepodobne sa objavia aj nové funkcie. TeslAA je v obchode Google Play k dispozícii za cenu 4,99 eur. Bude zaujímavé sledovať, ako sa aplikácii bude dariť, pretože systém elektromobilov Tesla je sám o sebe na dostatočne vysokej úrovni.

TeslAA - Android Auto over Tesla Browser
TeslAA - Android Auto over Tesla Browser
Náš tip
Pozor! Takto sa vás útočníci snažia obrať o peniaze. Takto sa môžete chrániť
4.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+