MojAndroid

Android Auto v beta verzii s označením 7.3 prináša niekoľko vylepšení. Jednou z prichádzajúcich noviniek je aj podpora pre zobrazenie s rozdelenou obrazovkou. Informácie priniesla stránka autorevolution.

Android Auto príde s režimom zobrazovania viacerých aplikácií súčasne

Režim s rozdelenou obrazovkou bude možné používať nielen v režime na šírku, ale prakticky na akomkoľvek type displeja. Rozhranie s kódovým označením Coolwalk bude zdieľať viacero podobností s konkurenčným CarPlay od amerického Apple. V Android Auto bude možné zobrazovať niekoľko aplikácií vedľa seba. Používateľ si tak bude môcť nastaviť napríklad zobrazovanie aplikácií Google Mapy, Spotify a Počasie súčasne.

Podobne ako je tomu v prípade CarPlay, aj alternatíva pre Android prejde na metódu zobrazovania pomocou kariet alebo widgetov. Aplikácia navigácie má byť pritom najväčšia. Stavová lišta v hornej časti obrazovky s najväčšou pravdepodobnosťou zmizne úplne a spodná dynamická lišta prejde hneď niekoľkými zmenami. Tie zmodernizujú vzhľad systému.

Pridanie podpory pre zobrazovanie viacerých aplikácií na jednej obrazovke súčasne bude bez pochýb tou najväčšou zmenou, na ktorú sa môžu používatelia zaručene tešiť. Zatiaľ sú tieto novinky iba v bete a nie je jasné, kedy sa presunú do stabilnej verzie. Posledný výrazný redizajn dostalo Android Auto v júli 2019, čiže možno tomu tak bude aj v priebehu tohto roka a zmeny sa stanú oficiálne platnými počas leta.

Náš tip
Google Mapy pre Android Auto majú nepríjemnú chybu, ktorá sa nedá odstrániť

31.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+