MojAndroid

Služba Android Auto dostala v poslednom čase viacero zaujímavých vylepšení. Spoločnosť Google o nich informovala koncom februára. Android Auto ponúka možnosť zmeniť si tapetu, pribudli skratky na domovskej obrazovke a viacero menších vylepšení. Najzaujímavejšou novinkou je rozdelenie obrazovky na dve časti.

Android Auto s funkciou rozdelenia obrazovky

Táto funkcia bude dostupná pre automobily so širokouhlými infotainmentom. Na novinku upozornil používateľ sociálnej siete Reddit, My_Name_Is_Taken. Podelil sa aj o fotografiu, ktorá ukazuje, ako to bude vyzerať.

android auto rozdelenie obrazovky
Zdroj: Reddit.com

Môžete na nej vidieť spustené dve aplikácie súčasne na jednom širokouhlom displeji. Vľavo je Spotify, vpravo navigácia Google máp. Detaily o novej funkcii zatiaľ nepoznáme. Zaujímalo by nás napríklad to, aký pomer strán musí mať infotainment, aby bol schopný aplikácie takto zobraziť.

Z fotografie tiež nie je jasné či bude možné nejako upravovať, koľko z displeja si zoberie každá aplikácia. Na obrázku dominuje Spotify, Google Mapy si zobrali len malú časť vpravo.

Takto by to malo fungovať

Xda-Developers spomína, že primárna aplikácia by mala zaberať väčšiu časť displeja vľavo. Komentár pod príspevkom na Reddite hovorí, že používateľ si bude môcť sám zvoliť, ktorá z aplikácií je primárna a tým pádom si zoberie väčšiu časť z displeja.

Ako sme spomínali, natívne by mala byť funkcia dostupná pre širokouhlé infotainmenty. Avšak našlo sa riešenie aj pre ostatných a ním je aplikácia HeadUnit Reloaded, ktorú si môžete nainštalovať priamo v obchode Google Play. Aplikáciu sme netestovali, takže jej funkčnosť zaručiť nemôžeme.

Ponúka už aj vaše Android Auto možnosť rozdelenia obrazovky? Dajte nám vedieť v komentároch.

Náš tip
Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+