MojAndroid

Inteligentnejšími sa za posledné roky nestali len naše telefóny, ale aj naše autá. Tie dnes dokážu urobiť množstvo vecí, o ktorých sa nám v minulosti ani len nesnívalo. Jednou z nich je napríklad pokročilá komunikácia so systémom Android. A to práve vďaka funkcii Android Auto.

Podľa portálu Android Police zaznamenala aplikácia Android Auto 100 miliónov stiahnutí v obchode Google Play. Pridáva sa tak k ďalším aplikáciám priamo od Googlu, ktoré tento míľnik už dosiahli. Ide napríklad o YouTube Music, Google Home, Google Pay a podobne. Potom tu máme aplikácie ako Gmail, ktoré majú stiahnutí podstatne viac. Je to aj z dôvodu, že vo väčšine smartfónov sú už predinštalované.

Android Auto na Slovensku

Android Auto, žiaľ, na Slovensku oficiálne dostupné nie je. To nám však nebráni v tom, aby sme ho mohli plnohodnotne používať. Stačí len vedieť, ako na to. Podrobnému návodu pre Android Auto, ako a odkiaľ aplikáciu stiahnuť a tiež ako ju nastaviť, sme sa už venovali.

Službe Android Auto dávame dostatok priestoru aj na našom webe. Pravidelne ju testujeme s najnovšími automobilmi rôznych značiek a prinášame vám naše pocity z používania:

Android Auto sa stále zlepšuje. Napríklad v auguste minulého roka dostala služba nové rozhranie a tiež aj tmavý režim. Niektorí používatelia dokonca hlásia, že môžu aplikáciu stiahnuť a nainštalovať priamo z obchodu Google Play aj na Slovensku. Pravdepodobne ide o nejakú systémovú chybu, pretože by to nemalo byť možné. Zástupcov spoločnosti Google sme sa na to samozrejme opýtali a potvrdili, že na Slovensku oficiálne aplikáciu stiahnuť nevieme.

Ahojte, Android Auto nie je a nebude v blízkej budúcnosti dostupné na Slovensku. Stále platí, že aplikácia je v tomto regióne nedostupná.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+