MojAndroid

Spoločnosť Google sa pomaly pripravuje na zrušenie aplikácie Android Auto pre smartfóny, preto sa neustále snaží vylepšovať funkčnosť prostredia služby pre autá. Kým nedávno predstavila zmeny pre autá s veľkými obrazovkami, teraz testuje nové používateľské rozhranie aj pre menšie displeje. O novinke informoval portál Android Central.

Najväčšou zmenou si prešla domovská obrazovka

V novom rozhraní, ktoré dostalo označenie „Coolwalk“, si ako prvé môžete všimnúť nové karty prekrývajúce ľavú stranu mapy. Pomocou nich budete môcť ovládať prehrávanú hudbu a spravovať notifikácie. V ľavom dolnom rohu domovskej obrazovky sa taktiež objavilo nové tlačidlo, ktoré karty aktivuje. Nahradilo kruhové tlačidlo na otvorenie launchera.

Android Auto beta 6.9 nové rozhranie
Foto: AndroidCentral.com

Zmeny sa objavili v beta verzii 6.9, používatelia však varujú, že niektoré funkcie nefungujú správne. Cez kartu na ovládanie hudby napríklad nemôžete otvoriť hudobnú aplikáciu a manuálne tak zmeniť skladbu či playlist. Problémy sa vyskytli aj v súvislosti s upozorneniami, z novej karty ich nie je možné odstrániť. Ideálny nie je ani dizajn nového prostredia. Ide však len o beta verziu a Google by mal tieto problémy odstrániť do vydania stabilnej verzie.

Nová verzia Android Auto ponúka aj ďalšie nové funkcie

V tejto verzii sa objavila aj možnosť vybrať si z nových tapiet či manuálne nastaviť, na ktorej strane sedí vodič. Taktiež je odteraz možné v nastaveniach zmeniť, či sa má služba Android Auto automaticky spustiť pri každej jazde alebo len v prípade, že bola spustená aj pri poslednej jazde.

Náš tip
Európska komisia si posvieti na Google Asistenta
15.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+