MojAndroid

Časy, kedy sme museli aplikáciu Android Auto inštalovať pomocou stiahnutých APK súborov, pominuli. S príchodom Androidu 10 je aplikácia predinštalovaná v každom smartfóne, ktorý beží na tomto systéme. Na Slovensku síce oficiálne podpora oznámená nebola, no funguje to.

Pokiaľ chcete službu používať v smartfóne so starším Androidom, návod na inštaláciu nájdete v článku Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD. Pre jednoduchšie nastavenie sme si pripravili aj video, v ktorom popisujeme presný postup inštalácie.

Samotná aplikácia sa postupom času zlepšuje. V minulom roku dostala tmavý režim a nové rozloženie používateľského prostredia. Portál Android Police teraz informoval, že prichádza ďalšia novinka.

Nové ikony a jedna nová funkcia v nagivácii

Ako iste viete, prednastavenou navigáciou v službe Android Auto sú Google Mapy. K dispozícii je ale napríklad aj obľúbená navigácia Waze. Google medzi svoje navigácie tie od vývojárov tretích strán zatiaľ nepustil, takže Sygic bohužiaľ nie je podporovaný. Vráťme sa ale späť ku Google Mapám.

Android Auto nove ikony
Vľavo starý dizajn, vpravo nový. Zdroj: Android Police

Nové ikony, ktoré aplikácia ponúka, sú modernejšie a v štýle Material Design. Ďalšou novinkou je tlačidlo, pomocou ktorého môže používateľ zdieľať svoju cestu s ostatnými.

Tieto novinky by mali byť podľa informácií Android Police dostupné pre všetkých používateľov, ktorí majú vo svojom smatfóne nainštalovanú najnovšiu verziu aplikácie Android Auto.

Viac téme Android Auto na MôjAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+