MojAndroid

Spoločnosť Honda oznámila, že funkcia Android Auto bude dostupná pre aktuálnu sériu motocyklov Gold Wing. Službu vo svojich motocykloch už ponúka napríklad Harley-Davidson.

Motocykel Gold Wing je na trhu už od roku 1975 a ide o vlajkový model japonskej automobilky. Počas niekoľkých uplynulých dekád bol viackrát vylepšený a na trh prichádzali nové modely série Gold Wing. Tá aktuálna bola predstavená v roku 2018.

Apple CarPlay bol v týchto motocykloch integrovaný v roku 2017, teraz prichádza na rad aj konkurencia od Googlu.

Používateľ vďaka tejto funkcii získa možnosť zadávať hlasové príkazy pomocou Google Asistenta, nechýba navigácia, možnosť telefonovania, počúvania hudby a oveľa viac.

Ako nainštalovať a nastaviť Android Auto

V smartfónoch s Androidom 10 je už aplikácia predinštalovaná, takže nie je potrebné nič sťahovať a inštalovať. Pokiaľ vlastníte smartfón so starším operačným systémom Android, bude potrebné stiahnuť APK súbor, ktorý následne nainštalujete.

Po inštalácii stačí prepojiť smartfón s vaším automobilom/motocyklom pomocou USB kábla a všetko prebehne automaticky. Následne stačí udeliť povolenie na to, čo si smartfón vypýta a všetko je nastavené. Odporúčame používať originálny dátový kábel, prípadne kvalitný kábel tretej strany. Inak Android Auto nemusí fungovať správne.

Náš veľký test funkcie Android Auto aj s jej kompletným nastavením nájdete v samostatnom článku.

18.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+