MojAndroid

Samostatná aplikácia Android Auto s najväčšou pravdepodobnosťou končí. S príchodom operačného systému Android 12 príde niečo nové. Znamená to však koniec služby ako takej? Viac informácií zverejnil webový portál AutoEvolution.

Môžeme sa rozlúčiť s Android Auto? Nie úplne

Nie, koniec podobnej služby to neznamená. Aplikácia Android Auto bude nahradená integráciou v Google Asistentovi. Ten bude na navigáciu predvolene využívať Google Mapy. V nadchádzajúcom Androide 12 má pribudnúť takzvaný “Driving Mode”, ktorý ponúkne podobné vymoženosti ako súčasná appka. Kompletné zbavenie sa pre mnohých obľúbenej služby za volantom by nemalo znamenať vznik nepríjemností.

VW ID.4 Android Auto
Foto: Redakcia

Aj telefóny, ktoré majú staršiu verziu Androidu, budú môcť využívať novinku cez starú aplikáciu Android Auto, ktorá ich privedie do nového prostredia Google Asistenta. Tieto informácie momentálne nie sú príliš jasné a na oficiálne správy si budeme musieť ešte nejakú tú dobu počkať.

Stále existuje voľba inštalácie Android Auto z externých zdrojov, no ak ju Google náhodou prestane podporovať či už na strane ich serverov alebo iným spôsobom, bude nutné sa spoliehať na pripravovanú novinku, zabudovanú priamo v inteligentnom asistentovi pre Android smartfóny.

BMW 740 Android Auto
Foto: Redakcia

Na druhú stranu je možné, že jej inštalácia bude stále povolená a ako sme už spomínali, bude slúžiť na prepojenie k novej službe v Google Asistentovi. Majitelia zariadení s Androidom 12 už budú mať túto vymoženosť vstavanú priamo v systéme a nahradí samostatnú aplikáciu. Dôležité je taktiež zmieniť, že nová služba bude kompatibilná aj s autami, ktoré podporujú iba starú apku.

Niektorí používatelia hlásia, že Android Auto sa už nenachádza v Obchode Play, respektíve je im znemožnená inštalácia tejto služby. Akonáhle sa dozvieme viac informácií o novom “Driving Mode”, ktorý bude zrejme oznámený spolu so systémom Android 12, článok aktualizujeme.

Náš tip
Google Pixel 6 a novšie modely od Googlu nebudú mať v balení nabíjačku

19.8.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+