MojAndroid

Rozhranie Android Auto minulé leto zažilo veľké zmeny – nový dizajn. Odstránená bola napríklad aj domovská obrazovka v štýle Google Feed. Kým väčšina zmien bola vítaná, pár funkcií sa stratilo.

Medzi ne patrí aj strata aplikácie Kalendár a funkcie pripomienok, ktoré upozorňovali na nadchádzajúce udalosti. Pripomienky, ktoré sa zobrazili, keď ste nasadli do auta, vám umožňovali okamžite nastaviť navigáciu na miesto konania udalosti, ktorú ste mali v kalendári. Za tieto stratené funkcie používatelia neboli odškodnení.

Ako fungoval v minulosti kalendár a pripomienky v Android Auto

Od skorých začiatkov Android Auto obsahovalo aspoň základný kalendár. Notifikácie na hlavnej stránke vás upozorňovali na vaše stretnutia a udalosti a umožňovali jednoducho a rýchlo spustiť navigáciu. Pripomienky udalostí a stretnutí sa taktiež zobrazovali na hlavnej stránke a v prípade ak v nich bolo zahrnuté miesto stretnutia, či udalosti, Android Auto vám určilo aj čas odchodu, aby ste dorazili načas. Nachádzali sa tam aj špeciálne karty pre nadchádzajúce lety, kde tiež bol zahrnutý čas odletu.

Domovská obrazovka a upozornenia boli odstránené minulý rok. Upozornenia pre správy a zmeškané hovory boli presunuté na inú obrazovku, navrhnutú tak, aby nevyrušovali. Zatiaľ čo upozornenia na udalosti a kalendár nie sú podporované v novších verziách Android Auto vôbec.

Ak chcete byť informovaní o nadchádzajúcich udalostiach, stále sa môžete opýtať Asistena o tom, čo máte poznačené. Rovnako môžete spustiť aplikáciu Kalendár, aby ste získali hlasové informácie. Avšak toto sú úmyselné akcie a musíte si na ne spomenúť, ak ich chcete vykonať. Taktiež tieto metódy vám neumožňujú rýchle spustenie navigácie.

Android Auto Kalendár
Android Auto navrhuje miesto udalosti

AndroidPolice poukazuje na zaujímavú skutočnosť. Google Mapy môžu zobrazovať miesto udalosti poznačenej v kalendári. Na obrázku nižšie ukazujú udalosť, ktorú mal autor originálneho článku poznačenú. Je nejasné, či sa tieto udalosti zobrazujú na základe histórie vyhľadávania alebo vychádzajú z udalostí. V jeho experimente boli výsledky nejasné.

Tak či onak, toto nie je dostatočná náhrada upozornení, ktoré kedysi existovali. Nie sú správne označené a používatelia si musia pamätať, že tieto ulice majú súvis s udalosťami. Taktiež to nie sú automatické pripomienky, takže používatelia musia samy kontrolovať či sa tam niečo nezmenilo.

Mercedes GLC 300

Kým určite existuje niekoľko spôsobov, ako vylepšiť pripomienky stretnutí, tím stojaci za Android Auto bol na stope niečomu fakt dobrému s pôvodnou verziou. V budúcnosti to môže byť vložené do obrazovky s upozorneniami alebo to môže byť zapracované oveľa priamočiarejšie. Tak či tak veľa vodičov by túto zmenu určite privítalo, hlavne tých s ručnou agendou.

Pozreli ste si už našu novú rubriku Nákupný poradca? Vyberáme v nej pre vás tie najlepšie navigácie do auta a smartfónu.

Náš tip
Android Auto | Ako nainštalovať aplikáciu na Slovensku a základné predstavenie

25.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+