MojAndroid

Platforma Android Auto už existuje pomerne dlho, no jej využitie zatiaľ nie je veľmi rozšírené. Počet automobilov so zabudovanou platformou od Google síce dynamicky rastie, no z celkového počtu vyrobených automobilov je to stále iba malá časť. Podpora pre Android Auto ale teraz narastie raketovým tempom, pretože Google prináša platformu do úplne všetkých áut.

android autoo

Ako je to možné? Jednoducho – celá platforma totiž bude môcť fungovať v rámci rozhrania jednoduchej aplikácie pre váš smartfón. Vzhľadom na to, že niektoré smartfóny majú v súčasnosti takmer taký veľký displej, ako obrazovky v našich autách, to dáva zmysel. V konečnom dôsledku tak budete môcť využívať všetky funkcie služby priamo na vašom smartfóne bez ohľadu na to, aký infotainment systém máte zabudovaný vo vašom aute. Platforma sa aj v tomto prípade bude spoliehať najmä na hlasové príkazy a jednoduchosť ovládania.

Samozrejme, bude vhodné, ak telefón pripojíte k reproduktorom vo svojom automobile. Potom už bude zážitok kompletný a bezchybný. Ďalšou skvelou novinkou, o ktorú sa Google podelil, je príchod aplikácie Waze na platformu Android Auto. Vzhľadom na to, že teraz budeme už službu používať častejšie, je veľmi vhodná aj podpora tejto veľmi obľúbenej sociálnej navigácie. Ide tiež o prvú aplikáciu pre túto platformu, ktorá nepochádza od Google. Nová verzia platformy spolu s podporou pre túto aplikáciu by mali byť dostupné v priebehu nasledujúcich mesiacov.

android do auta

Google okrem toho ukázal aj prototyp toho, ako si predstavuje fungovanie Androidu v automobiloch v budúcnosti. Prototypové auto malo obrovský 15″ displej so 4K rozlíšením umiestnený podobne, ako v automobiloch Tesla. Systém tu bude špeciálne optimalizovaný a bude umožňovať ovládanie všetkých možných súčastí vozidla. Tieto novinky sú ale ešte chvíľu vzdialené a zatiaľ si budeme musieť vystačiť s tým, čo nám ponúkne nová verzia Android Auto.

android do auta 2

Zdroj: The Verge 1, 2, 3

18.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+