MojAndroid

Vďaka beta programu sa aplikácia Android Auto, ktorá je zameraná na prepojenie smartfónu s kompatibilnými automobilmi, dostala do verzie 6.9,. Taliansky portál AndroidWorld ju preskúmal a zistil množstvo skrytých inovácií.

Nový dizajn pre malé displeje v automobiloch

Portál aktivoval nové funkcie neoficiálnou cestou manuálne v aplikácii verzie 6.9.113544 a porovnal ju s predošlou verziou. Nevie teda, kedy tieto funkcie prídu do stabilnej verzie Android Auto. Najzaujímavejšou novinkou je nový dizajn s krycím názvom „coolwalk“, ktorý poskytuje nový štýl tlačidiel navigačnej lišty, charakterizovaný sivým pozadím v tvare štvorca so zaoblenými rohmi.

Android Auto v6.9 | Foto: AndroidWorld.it

K dispozícii je tiež nové tlačidlo na aktiváciu režimu, ktorý zobrazuje dve prekrývajúce sa karty. Jedna je venovaná prehrávanej hudbe a druhá notifikáciám. Režim je iba v ranej fáze vývoja, takže nie všetko v ňom funguje plnohodnotne. Interakcia s hudobnou kartou je obmedzená výlučne na ovládacie prvky prehrávania, bez možnosti priameho spustenia samotnej aplikácie.

Pokiaľ ide o kartu notifikácií, tak nie je možné zrušiť upozornenie priamo z panelu. Môžete iba prehrávať zobrazený text alebo stíšiť upozornenia. Nový dizajn by mohol byť určený pre jednoduchší multitasking na malých displejoch automobilov, ktoré nepodporujú širokouhlý režim. Podľa zistení portálu je na širokouhlých displejoch v podstate nepoužiteľný.

Možnosť stiahnutia tapiet z internetu

Podpora zmeny pozadia v Android Auto bola predstavená už na konci minulého roka a dostupná na začiatku aktuálneho roka. Od začiatku bol výber limitovaný na 14 rôznych pozadí (vrátane úplne čierneho), ktoré si môžete vybrať namiesto pôvodného pozadia. Používateľ nikdy nedostal možnosť nahrať svoje vlastné pozadie a ani dnes to nie je možné bez riešenia tretích strán.

Android Auto v6.9 | Foto: AndroidWorld.it

Android Auto v novej verzii ukrýva podporu pre tapety načítané serverom. Portál počas testovania obdržal až tri nové pozadia načítané z internetu samotným systémom. Zatiaľ nie je jasné, či sa Google rozhodne pre riešenie, ktoré vám umožní vybrať si medzi ďalším výberom tematických pozadí alebo pre vlastný obrázok, ktorý sa zmení na základe časového intervalu.

Prispôsobenie rozhrania Android Auto podľa strany sedadla vodiča

Android Auto má  v súčasnosti rozhranie prispôsobené už od výroby podľa jazdnej strany automobilu. Problém však môže nastať, keď je napríklad do staršieho auta nainštalovaný nový multimediálny systém s podporou Android Auto. Počnúc systémom Android Auto 6.9 však pribudla podpora pre manuálny výber sedadla vodiča.

Android Auto v6.9 | Foto: AndroidWorld.it

Koncový používateľ má teda možnosť zvoliť si či v autonómnom režime aktivuje rozhranie pre jazdu vpravo alebo vľavo. Túto možnosť môže využiť aj spolujazdec pre pohodlnejšie ovládanie systému. Poslednou novinkou sú prvky, ktoré vychádzajú z dizajnu Material You systému Android, čomu sa Android Auto doteraz snažilo vyhýbať.

Náš tip
Samsung Galaxy M22 oficiálne: 90 Hz AMOLED displej a štyri fotoaparáty
17.9.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+