MojAndroid

Mnohí z nás majú zaujímavé nápady na aplikácie pre Android, no nie každý je zručný do programovania týchto aplikácií. Ak si chcete vytvoriť jednoduchú aplikáciu pre Android, nepotrebujete na to mať vyštudovanú informatiku na univerzite, ani špeciálne matematicko-fyzikálne nadanie.

Aj keď minulý rok spoločnosť Google prestala podporovať Android App Inventor, používatelia boli upozornení na zálohovanie svojich projektov, služba samotná neskončila, vďaka zverejneniu zdrojového kódu. Na jej oživení pracujú teraz študenti z Massachusetts Institute of Technology, ktorí sa s radosťou zhostili tejto veľkej výzvy a úlohy.

Ak patríte k tým, ktorí by si radi vyskúšali Android vývoj, môžete tak učiniť na obnovenom App Inventor. Dokonca vám na prihlásenie stačia údaje z účtu Google, aj keď projekty, ktoré boli vytvorené skôr, sú už dávno preč. Služba je verejná a dostupná pre každého.

Na základe App Inventor aplikácie, môžete vytvárať súbory s príponou .apk, ktoré sa dajú priamo nainštalovať do Android zariadení. Aplikáciu vytvárate na základe toho, že čo vidíte na obrazovke, tak bude fungovať a vypadať aplikácia. Vytvorené aplikácie môžete ihneď importovať dokonca na Google Play,  základné API dokáže poskytnúť aj pokročilé funkcie, no neočakávajte efekt, funkcie a schopnosti, akoby ste aplikáciu tvorili pracne programovaním.

Zdroj: appinventor.mit.edu, androidcommunity.com

7.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+