MojAndroid

Doteraz neznáma vývojárska spoločnosť z Bratislavy, Pressburg Associates, stojí za svojou prvou, no veľmi kvalitnou aplikáciou – ZmerajTo. Jedná sa o akýsi meter, resp. pravítko, pomocou ktorého dokážete zmerať čokoľvek, čo sa zmestí do záberu šošovky vášho smartfónu. Na výber máte pritom hneď niekoľko jednotiek, a tak sa o neprispôsobivosť aplikácie rozhodne obávať nemusíte.

1 4

ZmerajTo, alebo ak chcete TakeMeasure, pritom nevyužíva nič prevratné. Táto šikovná “appka” totiž beží na princípe  projektovej geometrie, ktorá hovorí o tom, že vlastnosti útvarov ostávajú zachované pri rovnobežnom, resp. stredovom premietaní. V praxi to teda znamená, že v aplikácii označíte akýkoľvek referenčný objekt – napríklad platobnú kartu, či bankovku a algoritmus sa postará o to, aby bol vami zvolený objekt presne zmeraný.

5 6

ZmerajTo si môžete stiahnuť z Obchodu Play úplne zdarma, ak vás však aplikácia zaujme a radi by ste prispeli vývojárom z Pressburg Associates na ich ďalšiu tvorbu, práve pre vás je dostupná verzia ZmerajTo (príspevok), za ktorú zaplatíte symbolické 1 €.

Verzia: 15
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 15
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 15
Aktuálna cena: 1,00 €
Verzia: 15
Aktuálna cena: 1,00 €
12.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Jefficko

  nem funguje

 • JaroB

  Funguje…len musíš mať stále niečo s toho/referenčných predmetov/ pri sebe a odfotiť to spolu s tým čo meriaš…

 • sanders2221

  parada taku apku som uz hladal dlhsie :)

 • Marek

  Na Galaxy S4 v.4.4.2 nefunkcne

  Táto appka by sa mi veľmi hodila ale po odfoteni objektu je pozadie pri vybere referencneho objektu sede t.j. odfotena fotka sa tam nenacita takze nieje v nej mozne označiť ref. objekt. Ten isty problem je aj pri použití fotky z galérie.

 • Michal

  Po update mi to funguje uz aj na Galaxy S4!

+