Naše inteligentné zariadenia môžu slúžiť mnohým účelom – pomáhajú nám zvládnuť každodenné úlohy, no zároveň sú aj spoločníkom na voľný čas. Smartfóny a tablety sú ale aj ideálnym partnerom pre vzdelávanie a Obchod Play sa stále rozrastá o aplikácie, ktoré nás chcú aj niečo naučiť. Medzi ne patrí aj Udacity. Táto služba funguje už nejaký čas ako internetová stránka, pričom aktuálne má viac ako 1,3 milióna užívateľov. Udacity poskytuje množstvo kurzov, ktoré majú za cieľ študentov naučiť programovať rýchlou a zábavnou formou. Kurzy sú rozdelené podľa obtiažnosti pre začiatočníkov, stredne pokročilých a pokročilých, a tak si každý nájde kurz vhodný práve seba.
Udacity vás naučí programovať v jazykoch HTML, CSS, Javascript, Python, Java a ďalších jazykoch, pričom jednotlivé kurzy sú ďalej rozdelené do kategórii ako napríklad vývoj webových aplikácií, softvérové inžinierstvo, programovanie aplikácií pre Android. Nájdete tu aj kurzy, ktoré sa netýkajú priamo technológií, kde sa napríklad naučíte, ako vybudovať úspešný start-up či prečo je dôležitá štatistika.
Mobilná aplikácia je vítaným doplnkom k tejto skvelej službe. Ponúka jednoduché prostredie, ktoré je optimalizované pre smartfóny aj tablety, pričom o poznanie lepšie sa s ňou pracuje práve na zariadeniach s väčšou obrazovkou. Pri výbere kurzu máte možnosť prečítať si základné informácie a priamo v aplikácii si pozrieť aj video s krátkym obsahom a účelom kurzu. Na tie sa potom môžete jednoducho prihlásiť a následne aj prezerať všetky kurzy, v ktorých ste práve zaregistrovaní. Počas štúdia narazíte aj na testy, ktorých je v každom kurze niekoľko. Prostredie aplikácie je prehľadné a intuitívne a neobsahuje žiadne rušivé elementy. Má aj nejaké nedostatky, napríklad nie je možnosť ukladať si videá do pamäte zariadenia pre pozeranie bez pripojenia na internet, no je možné, že v niektorej z aktualizácií bude umožnená aj táto funkcia.
Aplikácia je v obchode Play zadarmo a slúži ako prostriedok na využívanie služby Udacity aj keď ste mimo vášho počítača. Jednotlivé kurzy sú ale väčšinou platené, pričom cena za kurz sa pohybuje v priemere od 100$ do 250$. Táto cenovka nie je ale vôbec prestrelená – jednotlivé témy sú vyučované skutočnými odborníkmi z Google, Facebooku, Nvidie a ďalších známych technologických spoločností. Máte preto istotu odborného výkladu ľuďmi z praxe, čím táto služba často prekonáva aj kurzy z niektorých odborných škôl. Mnohé kurzy navyše poskytujú akúsi trial verziu kurzu, kde sa počas prvých dvoch týždňov môžte presvedčiť, či vám daný kurz vyhovuje a až potom zaň zaplatíte.