MojAndroid

V poslednom období sa v obchode Google Play objavilo niekoľko nových aplikácií, umožňujúcich sledovanie televízneho vysielania cez internet priamo v mobile. Nedávno sme písali o aplikácii Slovenské & České streamy a dnes vám predstavujeme ďalšiu – Televízia do vrecka (CZ & SK).

Podobne ako spomínané Slovenské & České streamy, aj táto aplikácia je graficky skôr jednoduchšia. Základom sú štyri karty – na prvej sú zoradené TV kanály, druhá umožňuje “lajknúť” aplikáciu na Facebooku, tretia zobrazuje program pre vybrané televízie a štvrtá obsahuje základné informácie o aplikácii. Zrejme každého bude zaujímať predovšetkým tá prvá so zoznamom streamov televízií.

Náš tip
Slovenské & České streamy – sledujte televíziu v mobile zadarmo

Tých sme celkovo napočítali 37, pričom na naše prekvapenie všetky do jedného fungovali, vrátane Markízy, Doma, či ČT1 a  ČT 2, s ktorými zvyknú mať tieto mobilné aplikácie problémy. Televízia do vrecka (CZ&SK) nevyžaduje externú aplikáciu na prehrávanie streamu. Trochu dlhšie trvá načítanie do vyrovnávacej pamäte, kým sa spustí samotné prehrávanie, ale rozlíšenie je vyššie než ako napríklad u streamov na iphonetv.antik.sk. Celková kvalita je však kolísavá a líši sa stream od streamu. Niektoré ponúknu pekný a plynulý obraz, u iných sa objavuje sekanie, lagy, zrnitosť obrazu či iné viditeľné nedostatky. Vzhľadom na bezplatnosť služby a v porovnaní s inými neoficiálnymi mobilnými TV aplikáciami sú však výsledky dobré.

Televízia do vrecka (CZ&SK) c Televízia do vrecka (CZ&SK) a Televízia do vrecka (CZ&SK) b

Otázna zostáva životnosť takýchto streamov s pochybným pôvodom a je možné, že už o pár dní viaceré z nich nebudú fungovať. V čase testovania však všetko fungovalo dobre a Televíziu do vrecka (CZ & SK) môžeme odporučiť všetkým priaznivcom TV v mobile. Pre tých, ktorým vadia reklamy, je k dispozícii aj verzia PRO za 89 centov, ktorá ich neobsahuje.

12.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+