MojAndroid

Nebudeme si klamať – len máloktorý výrobca dokáže vytvoriť klávesnicu, ktorá by vyhovovala každému používateľovi. Práve preto sú v Obchode Play veľmi obľúbené alternatívne klávesnice od rôznych výrobcov, pričom medzi najpopulárnejšie patrí jednoznačne klávesnica spoločnosti SwiftKey. Jej najnovšia beta verzia prináša niekoľko noviniek, pričom za najväčšiu môžeme považovať nové typy rozloženia klávesov, ktoré môžu byť prispôsobené pre písanie jednou rukou. Verzia SwiftKey 4.3 však prináša aj ďalšie novinky, ktoré si opíšeme v nasledujúcich riadkoch.

swiftkey-4.3-beta

Nová verzia klávesnice SwiftKey 4.3 prináša podporu pre smartfóny aj tablety. Po prvýkrát je tak aplikácia spoločná pre oba druhy zariadení a nie je potrebné sťahovanie dve samostatné aplikácie. Hlavnou prednosťou novej verzie SwiftKey sú 3 základné rozloženia klávesnice – full (plná klávesnica na celú šírku displeja), compact (menšia klávesnica upevnená vpravo alebo vľavo pre písanie jednou rukou) a thumb (klávesnica po oboch stranách displeja prispôsobená pre písanie palcami oboch rúk). Módy klávesnice sú dostupné po dlhšom stlačení SwiftKey tlačidla a v nastaveniach nájdete aj ďalšie možnosti pre úpravu klávesnice, čo sa veľkosti, umiestnenia a rozloženia týka.

Nové typy rozloženia sú veľmi pohodlné a praktické najmä pri písaní na väčších smartfónoch a tabletofónoch, výborne však poslúžia aj majiteľom tabletov. Okrem nového rozloženia ponúka klávesnica funkcie ako Flow, čo je písanie ťahom, predikciu slov alebo napríklad písanie bodky dvojitým poklepaním po medzerníku, čo vám značne uľahčí písanie v prípade, že na mobilnom zariadení píšete často a vo veľkom množstve. Klávesnica SwiftKey 4.3 Beta je dostupná pre všetkých bezplatne, stiahnuť a nainštalovať si ju však musíte manuálne. Odkaz na stiahnutie nájdete nižšie.

>>> SwiftKey 4.3 Beta – odkaz na stiahnutie <<<

Zdroj: AndroidCentral

17.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+