MojAndroid

Skype Qik je nová aplikácia Microsoftu, ktorou chce americká spoločnosť posilniť svoju pozíciu na poli komunikačných programov využívajúcich video. Jej základom je samotný Skype a je určená pre Android, iOS i Windows Phone a umožňuje zasielať videá o dĺžke maximálne 42 sekúnd skupine ďalších používateľov.

Na vývoji aplikácie pracoval malý tím v rámci Skype posledných 6 mesiacov. Ich cieľom bolo vytvoriť jednoduchú a intuitívnu aplikáciu, ktorej používanie by bolo tak prosté ako vytváranie bežných textových správ, ale na druhej strane také osobné a bezprostredné ako telefonovanie.

Skype Qik

Používatelia Skype Qik budú môcť posielať krátke videá skupinám ľudí, platnosť takýchto videí vyprší po dvoch týždňoch a automaticky sa vymažú. Tento časový úsek používateľ nebude môcť zmeniť, bude však môcť vymazať video ihneď po odoslaní. Ak teda zmení názor a odoslané video nebude chcieť ďalej skupine sprístupňovať, môže to urobiť jednoducho a rýchlo.

Skype Qik b Skype Qik c Skype Qik a

Aplikácia Qik umožní tiež vytváranie tzv. Fliksov, teda krátkych 5 sekundových GIF súborov, ktoré sa budú dať ukladať a odosielať jediným kliknutím. Majú plniť úlohu akýchsi rýchlych odpovedí na iné videá, alebo poslúžia v prípade, ak chcete svojich priateľov niečím potešiť a nemáte čas nahrávať nové video.

Aplikácia je už dostupná aj na Slovensku, takže sme ju hneď vyskúšali. Po nainštalovaní je potrebné overiť vaše telefónne číslo, na ktoré je zaslaný štvormiestny verifikačný kód. Podľa našich skúseností však nefunguje celkom bezproblémovo, keďže natáčanie videa sa niekedy nedalo zastaviť a párkrát sa nám aplikácia zasekla či padla. Ide však skutočne o ranú verziu aplikácie, takže veríme, že autori takéto chyby rýchlo opravia.

Zdroj: cultofandroid.com

14.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+