MojAndroid

Synchronizácia dát je vec, ktorou sa v dnešnej dobe zaoberá každý jeden výrobca mobilných zariadení. Prepojiť totižto používateľské dáta medzi viacero zariadení je základnou funkciou, ktoré nám zariadenia dneška prinášajú. V druhom rade však nachádzame dáta, ktoré používatelia využívajú denne alebo len jednorázovo, pričom ide hlavne o multimédiá, dokumenty alebo prílohy z e-mailov. Tie sa dajú medzi zariadeniami synchronizovať pomocou aplikácií tretích strán, akými sú Dropbox, Box alebo titul Scatter, ktorý si predstavíme dnes.

scatter-main

Scatter je veľmi užitočná aplikácia, ktorá vám umožní zdieľať súbory medzi vašimi zariadeniami v lokálnej Wi-Fi sieti. Už po krátkej chvíli sú všetky súbory synchronizované a pripravené na použitie aj v offline režime, kde nemáte dosah na domácu sieť. Rovnako dobre poslúži Scatter podnikateľom alebo ľuďom pracujúcim v kancelárii, kde si rovnako môžu celý deň synchronizovať všetky svoje dáta a mať ich tak po ruke vo všetkých zariadeniach v prípade, že náhle musia z kancelárie odísť. O bezpečnosť aplikácie sa stará šifrovaný prenos dát, ktorý zabráni ostatným osobám pripojeným k vašej sieti pristupovať k dátam, ktoré si medzi zariadeniami synchronizujete.

Dáta v aplikácii Scatter si môžete ukladať do viacerých priečinkov, buď podľa typu alebo vášho vlastného delenia. Priečinok si môžete kedykoľvek vytvoriť alebo odstrániť a súborom dokonca dokážete udeliť aj prioritu, takže môžete mať dôležité dáta vždy po ruke. Nové súbory do veľkosti 10 MB aplikácia automaticky zosynchronizuje s ostatnými zariadeniami, zatiaľ čo väčšie položky budete musieť synchronizovať manuálne. Na ukladanie vám slúži 2,2 GB priestoru, ktorý je možné rozšíriť na väčšiu kapacitu. Aplikácia vám dokonca umožňuje automatické ukladanie snímok a videí z fotoaparátu, stiahnuté súbory alebo schránku so skopírovaným textom, čo je výborná funkcia, ktorú ocení určite každý používateľ. Samozrejme v nastaveniach nájdete možnosť pre vypnutie takejto synchronizácie.

Scatter je prístupný bezplatne pre zariadenia s operačným systémom Android a Windows, takže si môžete pohodlne zosynchronizovať všetky zariadenia v domácnosti alebo kancelárii. Aplikácia sama o sebe je veľmi prehľadná a vďaka užívateľskému kontu, ktoré je chránené heslom, je aj bezpečná. Principiálne je Scatter veľmi podobný Dropboxu, ak máte záujem si ho vyskúšať, kliknite na náš odkaz, ktorý vás presmeruje na Google Play Store, kde si aplikáciu budete môcť nainštalovať. Klienta pre Windows stiahnete po kliknutí na odkaz – Scatter pre Windows.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

29.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+