MojAndroid

Štatistické výsledky dokazujú, že v predošlých rokoch boli finančné zisky z mobilných aplikácií pre iOS ďaleko lepšie ako v prípade Androidu. Dôvodov je hneď niekoľko.

Android ponúka širokú škálu cenovo dostupných modelov, ktorých majitelia sú menej ochotní platiť za aplikácie ako tí, ktorí vlastnia vlajkovú lode s iOS. V neprospech Androidu hovorí aj jeho otvorenosť. Aj Vďaka nej vznikajú pirátske verzie aplikácií, ktoré sú dostupné zadarmo. Predpovede na rok 2017 však naznačujú zmenu.

Náš tip
Obchod Play zobrazí pri zľavách po novom aj pôvodnú cenu

Graf ukazuje porovnanie tržieb z obchodu Play, obchodov tretích strán a tiež z Apple App Store. Odhady tvrdia, že obchod Play prinesie tržby v hodnote 42 miliárd dolárov, obchody tretích strán 36 miliárd dolárov a zisky App Store oproti tomu 60 miliárd dolárov.

Náš tip
Google preriedi obchod Play. Odstráni aplikácie, ktoré porušujú pravidlá

Práve obchody tretích strán sú v tomto prípade kľúčové. Ide o aplikácie z obchodov Xiaomi, Huawei, Baidu, Tencent či napríklad Amazon appstore. Závislosť na finančných ziskov závisí tiež od dominancie na určitých špecifických trhoch. Čína, USA, Japonsko, Južná Kórea či Veľká Británia sú krajiny s najväčšími príjmami za rok 2016. Práve tieto krajiny tvorili v roku 2016 až 75% nákupov mobilných aplikácií (zo všetkých platforiem a obchodov).

Zdroj: androidpolice

30.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+