MojAndroid

Prinášame vám tipy na zaujímavé aplikácie pre Android tablety. V pravidelnom seriály Android aplikácie pre tablety vám budeme prinášať pravidelne niekoľko tipov, ktoré stoja za vyskúšanie a sú prispôsobené väčšej obrazovke tabletov.

OnLive Desktop

Streamovanie plochy OS Windows 7 priamo do vášho tabletu s Androidom prináša nová služba a aplikácia OnLive Desktop. Vďaka aplikácii môžete využívať skoro všetky funkcie, na ktoré ste zvyknutí pri Windows OS a to vrátane softvérovej výbavy. Tá sa odlišuje podľa aktuálne zakúpeného balíka OnLive Desktop.

Funkcie

  • Prehliadanie, editovanie a vytváranie dokumentov prostredníctvom aktuálnej verzie Microsoft® Office Word, Excel a PowerPoint
  • Jednoduchý transfer súborov medzi OnLive Desktop a ostatnými zariadeniami
  • Vysoký výkon a neustály prístup k PC aplikáciám
  • Animácie a video bez zasekávania
  • Kompatibilita s väčšinou Bluetooth klávesnícami a myšami (len ľavý klik)

Viac sa dočítate v článku  OnLive Desktop: Windows 7 na Android tabletoch zadarmo. (Zatiaľ sa dá stiahnuť len v zahraničí alebo pomocou Market Enableru na rootnutých zariadeniach)

—OnLive Desktop—

GO Launcher HD for Pad

Nový launcher pre tablety od populárneho tímu vývojárov GO, ktorý stoja za jedným z najpopulárnejších launcherov na Google Play Store. Go Launcher HD prináša osviežené používateľské prostredie, praktické nástroje, nové možnosti personalizácie a plynulý chod pri jeho používaní.

—GO Launcher HD for Pad—

Plizy

Posadte sa, realaxujte a užívajte si videá z webu. V aplikácií Plizy môžete vytvárať vlastné video kanály s vašimi obľúbenými videami. Nové videá môžete nájsť aj za pomoci svojich priateľov.

  • Nájdite najlepšie online videá na internete
  • Vytvárajte vlastné kanály
  • Sociálne siete Facebook a Twitter ako video kanály

—Plizy—

Splashtop THD (5,23€)

Aplikácia Splashtop THD umožňuje plynulé streamovanie HD videa plochy vo vašom počítači s OS Windows alebo Mac OS X. Teraz môžete hrať graficky náročné hry, pracovať s Microsoft Office softvérom a mať neustály prístup ku všetkým aplikáciám a dátam vo vašom PC. Pripojiť sa môžete cez WiFi alebo 3G mobilné siete. Splashtop THD funguje len s tabletmi so štvorjadrovým procesorom NVIDIA Tegra 3.

—Splashtop THD—

AIDE – Android Java IDE

AIDE je skutočným vývojárským prostredím pre vytváranie Android aplikácií priamo vo vašom Android zariadení. Aplikácia podporuje všetky potrebné funkcie pre písanie programového kódu vrátane pokročilého editora s automatickým dokončovaním kódu, opravy chýb v reálnom čase a spustenie aplikácie.

—AIDE—

OverSkreen (1.49€)

OverSkreen je nový internetový prehliadač, ktorý umožňuje prehliadanie internetových stránok v samostatných oknách podobne ako v OS Windows. Pri spustení napríklad aplikácie pre chatovanie, môžete tak aj naďalej pokračovať v surfovaní a to bez nutnosti prepínania medzi aplikáciou a internetovým prehliadačom.

—OverSkreen—

AirCalc (on-screen calculator)

Kalkulačka, ktorá je na displeji vždy po ruke. Podobne ako OverSkreen prehliadač aj AirCalc sa zobrazuje vždy v popredí nech už sa nachádzate v ktorejkoľvek aplikácií.

—AirCalc—

Stick it! Free your Player ! (1.49€)

Video prehrávač, ktorý ako jediný umožňuje sledovanie videa pri akejkoľvek činnosti. Pomocou Stick it aplikácie môžete napríklad prehliadať internetové stránky a zároveň pri tom sledovať svoj obľúbený seriál alebo film.

—Stick it!—

12.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+