MojAndroid

Rybárstvo už dávno nie je tým, čím kedysi bývalo. Hoci tomu stále množstvo ľudí verí, rybári zväčša nie sú “tichí čudáci”. Ani im sa nechce sedieť pri brehu nečinne niekoľko hodín a čakať na často neexistujúci záber. Z rybárstva sa stal šport, každý chce chytiť čo najviac veľkých rýb za čo najkratší čas. Technológie neobišli ani rybárov, pre ktorých je k dispozícii celý rad zaujímavých Android aplikácií.

Google Mapy

Hneď na úvod spomenieme aplikáciu, ktorú v telefóne určite máte nainštalovanú a ktorá sa vám pri rybačke rozhodne zíde. Google Mapy sa vďaka detailnému mapovaniu terénu stali neodmysliteľnou výbavou každého rybára, ktorý navštevuje lovné miesta, ktoré možno nepozná najlepšie. Vďaka skvelému mapovaniu cestných komunikácií je možné z máp vyčítať aj to, ako je možné dostať sa od cesty k vode. Zároveň sú Google Mapy skvelým nástrojom na hľadanie lovného miesta na konkrétnom revíre, alebo aj na hľadanie samotných revírov. Aplikácia je oveľa responzívnejšia ako ďalšie, ktoré budeme v tomto článku spomínať a “cestovanie prstom po mape” je tak rýchlejšie a pohodlnejšie. Samozrejme, Google Mapy vám nakoniec pomôžu aj pri navigácii na konkrétne lovné miesto. Možno ste ani netušili, akého skvelého pomocníka pri rybačke máte už teraz vo vašom smartfóne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

FishArea

Táto slovenská aplikácia nesmie chýbať v telefóne žiadneho rybára, ktorý rád objavuje nové revíry na Slovensku. FishArea ponúka detailnú mapu revírov na Slovensku. Grafická mapa revírov prekrýva satelitné snímky, a vy sa tak bez problémov viete zorientovať kdekoľvek sa nachádzate. Po kliknutí na samotný revír uvidíte aj detaily o ňom – či ide o miestnu alebo zväzovú vodu a zároveň či ide o kaprový, lipňový alebo pstruhový revír. Aplikácia ponúka ešte niekoľko ďalších extra funkcií, ako napríklad upozornenie na končiacu sa dobu lovu či odkaz na digitálnu formu rybárskeho zákona. Všetko je k dispozícii zadarmo, no ak chcete odstrániť reklamy, musíte zaplatiť nízky jednorázový poplatok.

Verzia: 1.36
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.36
Aktuálna cena: Zdarma

Rybárske Revíry SK

Veľmi podobnú funkcionalitu s niekoľkými bonusmi prináša aj aplikácia Rybárske Revíry SK. Tiež tu nájdete mapu revírov vo vašom okolí. Vody sú pekne vyznačené v podkladoch z Google máp, takže sa viete jednoducho zorientovať. Aplikácia tiež ponúka okamžitú navigáciu k vami zvolenému revíru. Obsahuje tiež zoznam rýb, ktoré nájdete v slovenských vodách spolu s ich lovnými mierami a informáciami o dobe ochrany. V appke tiež nechýbajú informácie o počasí či východe/západe slnka. Jednotlivé revíry, ale aj konkrétne druhy rýb, môžete pridať medzi vaše obľúbené. Jedinou nevýhodou aplikácie je jej cena – v obchode Play stojí 6,99 EUR.

Verzia: 1.2.17
Aktuálna cena: 6,99 €
Verzia: 1.2.17
Aktuálna cena: 6,99 €

Angler’s Log

V obchode Play sme objavili aj veľmi zaujímavú aplikáciu Angler’s Log. Tá vám umožňuje robiť si zápisky z vašich vychádzok k vode. Poteší tak najmä veľmi aktívnych rybárov, ktorí sa budú môcť vrátiť k detailom svojich rybačiek spred niekoľkých mesiacov či rokov. Aplikácia funguje ako denník, do ktorého si pridávate informácie o vašej rybačke. Do zoznamu musíte najskôr pridať jednotlivé revíry, no ku každému z nich môžete pridať aj konkrétne lovné miesta. Následne už stačí keď pridáte záznam o konkrétnej rybačke – vyberiete revír, miesto a čas, ako aj počet a druh rýb, ktoré ste chytili či dokonca návnady, na ktoré vám zabrali. Nevýhodou aplikácie je, že nie je lokalizovaná do slovenčiny, no inak ponúka naozaj vynikajúce funkcie, a to celkom zadarmo a bez mikrotransakcií.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Rybárske Uzly Lite

Táto aplikácia poslúži skôr začiatočníkom, ale aj pokročilým rybárom, ktorí chcú vyskúšať niečo nové. Rybárske Uzly Lite je jednoduchá aplikácia, ktorá v sebe ukrýva skutočný poklad – detailné návody na viazanie množstva rybárskych uzlov. Práve tie bývajú najväčším problémom a určite je potrebné im venovať patričnú pozornosť. Aplikácia obsahuje detailné návody, ktoré vás prevedú krok za krokom aj pri viazaní celkom nových uzlov, o ktorých ste možno nikdy nepočuli. Aplikácia je k dispozícii zadarmo, no obsahuje reklamy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Fishing & Hunting Solunar Time

Poslednou aplikáciou v našom zozname je Fishing & Hunting Solunar Time. Táto prepracovaná aplikácia slúži ako predpoveď aktivity rýb a hoci, samozrejme, nie je stopercentná, ponúka aspoň prehľad poveternostných podmienok, ktoré najväčšmi ovplyvňujú ich aktivitu. Aplikácia je postavená na solunárnej teórii, ktorú využívajú rybári a poľovníci na odhad najlepšieho času na lov rýb a poľovanie. Aplikácia vám tak v prehľadných grafoch či percentuálnych hodnotách ukáže, kedy je najlepšie ísť na ryby. Je zrejmé, že tieto informácie treba brať s rezervou, keďže aktivitu rýb ovplyvňuje aj množstvo ďalších faktorov, no ide aspoň o dobrý odrazový mostík pri plánovaní vašich vychádzok k vode. Aplikácia je k dispozícii zadarmo, no v tejto verzii máte iba obmedzené možnosti. Viete si pozrieť iba dvojdňovú predpoveď, a to iba na vašu aktuálnu polohu. Na skutočné využívanie aplikácie budete potrebovať jej plnú verziu, ktorá stojí 3,39 EUR.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ak aj vy používate pri rybačke aplikácie, na ktoré nedáte dopustiť, dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

9.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+